21 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Перейменування вулиць у Житомирі: скільки це коштує, чи потрібно змінювати документи

Перейменування вулиць у Житомирі: скільки це коштує, чи потрібно змінювати документи

  • Фото: Журнал Житомира
  • 27 вересня, 2023 18:00

29 червня на 31-ій сесії Житомирської міської ради депутати ухвалили рішення перейменувати 5 вулиць міста, назви яких повʼязані із російськими та радянськими діячами.

Топонімічні обʼєкти перейменовано відповідно до рекомендацій Експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики України з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму, рекомендацій міської комісії з топоніміки та на підставі результатів проведеного громадського опитування містян.


Фото: Журнал Житомира

Які вулиці перейменували і які назви вони отримали 

  • Вулиця Пушкінська від буд. №1 до 32/8 називатиметься на честь Віктора Косенка.
  • Вулиця Пушкінська від буд. №34 до 63 стане Університетською.
  • Вулиця Льва Толстого — вулиця Володимира Гнатюка.
  • Вулиця Гагаріна — вулиця Юрія Вороного.
  • Вулиця Лермонтовська — вулиця Шляхетна.
  • Вулиця Чехова — вулиця Григорія Сковороди.

 

Також на одній із сесій ЖМР було прийнято рішення про перейменування вулиці Білоруської на вулицю імені Кастуся Калиновського на честь полку білоруських добровольців, які мужньо боронять незалежність України пліч-о-пліч з українськими побратимами.


Фото: ЖМР

Невдоволення деяких громадян: дорого і не на часі

Після прийняття рішення про перейменування вулиць частина житомирян раділа зникненню російських назв з рідних вулиць, а частина обурилась через те, що рішення «не на часі», адже потребує виділення коштів з бюджету.

«Немає куди гроші дівати. Краще ці гроші військовим віддати, а не вулиці перейменовувати під час воєнного стану», — каже Валентина Загурська.

«Тепер і асфальт на цих вулицях стане без ям», — із сарказмом відмічає Віктор Іванов.

«А Гагарін чим завинив?», — питається Жанна Умінська.

«Немає більше що робити від час війни», — зазначає ще один житомирянин.


Скільки коштує перейменування вулиць у Житомирі

Журнал Житомира поспілкувався заступницею міського голови Світланою Ольшанською, щоб дізнатись більше про процес перейменування вулиць, та кошти, які будуть на це витрачені.

«Перейменовуються саме вулиці з російськими маркерами, щоб вони зникли з топонімічних назв Житомира. Управління житлового господарства передбачає кошти по програмі для виготовлення табличок, покажчиків на перейменовані вулиці», — зазначає Світлана Ольшанська.

В колонці на сайті Хмарочос, де наведені результати аналізу програми Transparency International Ukraine "Прозорі міста" повідомляється, що у Житомирі планують закупівлю табличок за 261,78 гривень за одиницю.

Загалом їх планують закупити 382 штуки. Місто готове виділити 100 000 грн на закупівлю нових табличок.

 


Фото: hmarochos.kiev.ua

Чи потрібно змінювати документи людям та бізнесу

Законодавством не передбачається внесення змін у документацію при зміні назви вулиці, тому місце реєстрації при цьому залишається незмінним. Перереєстрація місця проживання може бути здійснена під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто за виникнення безпосередньої необхідності.

Реєстрація чи зняття з реєстрації місця проживання/перебування регулюється Порядком декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2022 року № 265, та законів України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» і «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».

«У разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Ці відомості за бажанням особи вносяться до відповідних документів, що містять відомості про місце проживання/перебування», — йдеться на сайті Урядового порталу.

Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.

У разі перейменування вулиці, на якій розташована нерухомість, українське законодавство не передбачає необхідність внесення змін до документа про право власності, зокрема свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.

«Водночас, у разі потреби, власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Наприклад, у разі потреби купівлі-продажу чи дарування нерухомості. Отож, якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва», — зазначається на Урядовому порталі.

Якщо говорити про юридичних осіб, то перейменування вулиці означає зміну місцезнаходження таких осіб, що свідчить про необхідність внесення змін в установчі документи, відомості про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Також слід повідомити банківські установи і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.

Варто зазначити, що законодавство не встановлює чітких часових рамок, за які субʼєкт господарювання повинен внести зміни до документів.

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів благодійних організацій та юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Раніше Журнал Житомира писав про перейменування у Малинині вулиці на честь генерала Валерія Залужного.

Поділитись

Новини по темі: