22 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Окопні свічки на фронт: у Житомирі волонтери відновили сезон виготовлення

Окопні свічки на фронт: у Житомирі волонтери відновили сезон виготовлення

  • Фото: Facebook Ніна Шепетуха
  • 8 жовтня, 2023 21:12

Наприкінці вересня житомирські волонтери розпочали новий сезон виготовлення окопних свічок. До процесу долучаються новачки, а також другий рік підряд волонтерять вимушені переселенці з окупованих територій. Справа йде вже налагоджено та з матеріалів, які залишились з минулого року. Проте просять небайдужих приносити необхідні матеріали та за можливості приєднатися до ініціативи.

Як відбувається процес виготовлення окопних свічок, скільки вдається виготовити та як їх передають військовим, Журналу Житомира розповіла волонтерка команди благодійного фонду “Синьо-жовті серця” Ніна Шепетуха.

Фото: Facebook Ніна Шепетуха

 

Сезонна актуальність

 

Популярність окопних свічок добре себе зарекомендувала минулого сезону. 

За словами Ніни Шепетухи в минулому році починали ще в серпні, але через теплу погоду у вересні цьогоріч, вдалося дещо відтермінувати роботи, але необхідність свічок з кожним днем зростає. 

Виготовляють ці свічки волонтери та вимушені переселенці. Вони збираються щотижня та роблять заготовки з бляшанок та картону або роблять це вдома. Також є люди, які просто приносять бляшанки та картон, аби інші могли виготовити окопні свічки.

На сьогодні альтернативи окопним свічкам, на жаль, немає. Вони горять від двох годин до семи, а деякі й більше. За цей час можна багато чого зробити: підсушити одяг, зігріти руки, зробити каву, розігріти банку тушкованки та перекусити. Окопну свічку можна використовувати не тільки в окопі, а й трохи далі на відстані, аби бачити, хто зайшов, а хто не зайшов у темну пору доби. Ліхтариком у такому випадку не користуються, бо його видно здалеку та він демаскує позиції.

 

Якою має бути окопна свічка

 

Ніна Шепетуха каже, що різні волонтери можуть робити різні окопні свічки, але вона з колегами має свій стандарт.

“Свічки робимо, як і в минулому році: великі і малі. Для виготовлення треба харчовий парафін, недопалки свічок, чисті консервні бляшанки з-під горошку/кукурудзи, паштетів, котячого корму Гурме (дякуємо примхливим котам за їх смаки. Високі бляшанки не підходять, бо свічки не догорають до кінця. Тому такі бляшанки треба обрізати. Треба, щоб орієнтовно висота була такою, як діаметр дна” - розповідає волонтерка.

Волонтери налагоджено роблять свічки за відпрацьованим та перевіреним алгоритмом. Це дозволяє виготовляти максимально більшу кількість свічок за відведений час. 

“За один день роботи в залежності від розміру десь 100-200 свічок робимо”, - каже волонтерка.

Фото: Facebook Ніна Шепетуха

Куди передавати матеріали чи готові свічки

 

У Житомирі є з десяток осередків масового виготовлення таких свічок. Але потреба актуальна ще й в тому, що альтернативи окопним свічкам не існує.

Долучитись матеріалами можна й до БФ “Синьо-жовті серця”. Бляшанки, картон та віск — такі матеріали є в запитах волонтерів, адже з них потім виготовляють окопні свічки для військових. 

“Все це можна приносити в магазин сантехніки "Нона Інженірінг" , вул. Домбровського, 38 (будинок побуту на Сінному ринку, вхід зліва). Потім відправляємо поштою, або віддаємо особисто військовим, які приїжджають”, - каже Ніна Шепетуха.

Крім того, вже зараз можна приєднуватися до роботи. Переважна більшість волонтерів свічки крутять і заливають на вихідних, тобто у вільний від основної роботи час.

Відео: Facebook Ніна Шепетуха

Поділитись

Новини по темі: