20 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Нова послуга у платіжці: житомиряни платитимуть за переробку побутових відходів

Нова послуга у платіжці: житомиряни платитимуть за переробку побутових відходів

  • Фото: Тетяна Іскоростенська
  • 30 жовтня, 2023 19:03

З першого листопада у платіжках житомирян враховуватимуть плату за переробку твердих побутових відходів. Ця нова послуга у платіжці буде включати в себе збір, переробку та захоронення відходів.

Про це розповів інженер комунального автотранспортного підприємства 0628 Андрій Кудак, передає Суспільне.

"Захоронення охоплює відходи, які не підлягають переробці, включаючи будівельні і великогабаритні відходи. Якщо врахувати, що раніше наша платіжка за послуги із відходами складала близько 30-34 гривень на особу щомісяця, то тепер до цього додається вартість переробки відходів. Орієнтовно, я думаю, ця сума становитиме близько 10 гривень", — говорить Андрій Кудак.

За словами Андрія Кудака, на сьогоднішній день на міському полігоні твердих побутових відходів накопичено вже приблизно 16 мільйонів кубометрів побутових відходів.

"Сюди поки що завозять усі тверді побутові відходи, що утворюються у Житомирі. Також сюди завозять великогабаритні і ремонтні побутові відходи. Останні дві категорії і надалі завозитимуться сюди, оскільки вони не підлягають переробці. Щодо твердих побутових відходів, вони направлятимуться на завод для подальшої переробки побутових відходів" — каже Андрій Кудак.

Начальниця міського відділу екології та природних ресурсів Поліна Червінська розповіла, що нині на міське сміттєзвалище звозять побутові відходи з таких територіальних громад: Житомирська, Станишівська, Оліївська, Тетерівська і Глибочицька.

"З першого січня 2030 року мають бути полігони, які будуть проєктовані, приведені у відповідність або закриті. На цих полігонах обов'язково повинна бути встановлена станція дегазації полігону, станція очистки фільтрату та огорожа. Якщо до 2030 року цього не зробимо, то такий полігон, як наш, що функціонує на основі паспорту видалення відходів, підлягатиме закриттю та подальшій рекультивації" — говорить Поліна Червінська.

У Житомирі розташоване сміттєзвалище з площею понад 21 гектар. Площа для зберігання відходів складає понад 18 гектарів. Це сміттєзвалище створено в 1957 році на місці колишнього кар'єру крошенського цегельного заводу. Наразі на сміттєзвалищі накопичено понад 16 мільйонів кубометрів побутових відходів. Щороку на це сміттєзвалище завозять від 500 до 700 кубометрів побутових відходів.

Поділитись

Новини по темі: