У Житомирі відбулися спільні тренування рятувальників, працівників Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, студентів та викладачів медінституту з надання допомоги під час ДТП з численними постраждалими та різними видами травм. Такі навчання припали на Всесвітній день екстреної медичної допомоги, який відзначається 27 травня.
Про це повідомили в пресслужбі ГУ ДСНС в Житомирській області.
"За легендою навчань, поблизу зупинки громадського транспорту сталася дорожньо-транспортна пригода за участю двох автомобілів — спецтранспорту та легкової автівки. Після зіткнення легковик в'їхав у зупинку громадського транспорту, внаслідок чого загалом на місці події постраждало 8 людей. Зімітована на навчаннях ситуація набула максимальної реалістичності, з візуалізацією травм, панікою і криками постраждалих про допомогу, роль яких виконували студенти медінституту. До місця ДТП першими прибули бригади медицини катастроф та екстреної медичної допомоги. Фахівці провели медичну розвідку та викликали рятувальників. А до їх прибуття бригади медиків екстреної медичної допомоги та студентів-медиків надавали першу невідкладну допомогу потерпілим з різними ступенями отриманих травм та ушкоджень", - розповіли в пресслужбі рятувальників.
По прибуттю на місце події рятувальники загасили автівку та провели деблокування постраждалого. Стабілізацією стану потерпілого займалися фельдшери-рятувальники, які зазвичай виїжджають на ДТП у складі рятувального відділення.
Загалом до ліквідації наслідків надзвичайної події з великою кількістю постраждалих залучено 5 медичних розрахунків та 1 — аварійно-рятувальний, до роботи з постраждалими залучалися психологи ДСНС України.
- Для нас, рятувальників, та працівників екстреної медичної допомоги важливо вдосконалити свої навички, а для студентів — це було більш показове заняття, у якому вони брали безпосередню участь та на практиці відпрацьовували навички надання першої невідкладної допомоги, - розповів керівник навчань Олег Держанівський. - Навчання були максимально реалістичні з відтворенням різних типів ушкоджень та травм, щоб студенти, які поки що не мають досвіду роботи в подібних ситуаціях, відчули як насправді це може бути, як проводяться роботи з порятунку, що є головним, а що другорядним у такій ситуації.
За статистикою за наслідками ДТП в Україні минулого року загинуло близько 2 800 чоловік. Кількість загиблих у ДТП перевищує кількість загиблих на пожежах, в побутових умовах. Рятувальники і фахівці медичного профілю й надалі об'єднуватимуть свої зусилля з вдосконаленні практичних вмінь та взаємодії під час надзвичайних подій різного характеру й підготовки майбутніх спеціалістів.
Фото навчань: ГУ ДСНС в Житомирській області