21 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Екосвідомість у фокусі: житомирянам показали сміттєпереробний завод

Екосвідомість у фокусі: житомирянам показали сміттєпереробний завод

  • Фото: Журнал Житомира
  • 6 червня, 2024 13:25

Екскурсію на сміттєперобний завод у Житомирі провели для усіх охочих. 

Організував екскурсію молодіжний центр «Kreativ space». Представник організації Назар Мудрий розповів 

«Є приклад закладу харчування, де встановили баки для різних типів сміття. Ми розкладаємо пластик, папір і так далі, а потім бачимо, що все це збирається в один пакет. Це розчаровує і змушує думати, що в Україні переробка неможлива. Тому я подумав, що було б чудово показати, що сміттєпереробний завод дійсно виконує свою функцію. Можливо, зараз саме час зробити крок вперед, почати вчитися, почати переробляти відходи», — каже Назар Мудрий.

Фото: Журнал Житомира

На заводі охоче прийняли зацікавлених та екосвідомих людей.

Реєстрація на екскурсію була відкрита для всіх. Загалом прийшли майже 60 учасників. 

Фото: Журнал Житомира

«Мета — представити житомирянам роботу нашого заводу, популяризувати серед населення необхідність роздільного збору сміття, продемонструвати, в якому вигляді сміття зараз приїжджає на завод, і що ми можемо з нього зробити», — пояснює керуючий партнер ТОВ «МС Соціальний проєкт» Євгеній Барах.

Фото: Журнал Житомира

Відвідувачам продемонстрували процес переробки відходів та докладно пояснили особливість кожного етапу. 

Відвідувачка Ольга Євменчук працює у сфері урбаністики. Вона зазначила, що раніше намагалася самостійно сортувати сміття, але натрапила на труднощі у пошуку зручних пунктів прийому в місті. 

«Займаюся сортуванням свого побутового сміття. Після переїзду з Києва у Житомир не вбачала тут можливості це робити... Я в захваті від того, наскільки це бізнес нового покоління, який відкритий і готовий до діалогу з громадою. Я побачила цінність кожної гривні, яку сплачуєш, і цінність людей, які тут працюють. Це тяжка робота, і вони роблять дуже велику справу», — зауважує відвідувачка екскурсії. 

Микола Лисак два роки працював на сортувальній станції сміття в Києві, а тому йому було цікаво дізнатися про організацію сортування сміття у Житомирі.

«Уже понад п'ять років сортую сміття тут, в Житомирі, в масштабах своєї сім'ї. Було цікаво побачити, як це відбувається в нашому місті», — каже Микола.

Серед відвідувачів - діти з центру «СвіТи». Кажуть, що побачені гори сміття просто вражають. 

Фото: Журнал Житомира

 «Для мене особисто важливим стало усвідомлення того, наскільки велика кількість сміття в нашому світі. Це змушує задуматися про необхідність сортування та економії ресурсів, щоб запобігти накопиченню сміття», — каже Вікторія Юрчук, адміністратор центру «СвіТи». 

Керуючий партнер ТОВ «МС Соціальний проєкт» Євгеній Барах зауважує, що скоро сміття зі Станишівської та Новогуйвинської громад також прийматимуть на заводі. 

«Ми наразі працюємо над тим, щоб збільшити потужність переробки і вийти на наші проєктні потужності, що передбачають переробку всього сміття міста Житомира до 1 жовтня цього року. Наступним етапом, у червні наступного року, планується прийом сміття з ОТГ», — каже Євгеній Барах. 

У Житомирі тариф на переробку сміття діє з 2 квітня цього року. Наразі він становить 13 гривень з людини на місяць. Та через здорожчання електроенергії не виключено підвищення цієї плати. 

«Порахуємо, наскільки збільшаться наші витрати, а потім повернемося до цього питання. Чи буде необхідність збільшення тарифу на переробку, чи ні – покаже час», — зазначає керуючий партнер Євгеній Барах.

Фото: Журнал Житомира

Нагадаємо, що У Житомирі працює сміттєпереробний завод - які масштаби.

Поділитись

Новини по темі: