Верховна Рада України розглядає законопроєкт про відміну свята 8 березня. Натомість пропонують відзначати День української жінки 25 лютого, що припадає на день народження письменниці Лесі Українки. Думки громадян розділились на кілька груп: хтось погоджується з такою ідеєю, інші - ні.
Журнал Житомира поцікавився у житомирян, чи відзначатимуть вони свято 8 березня.
Думка житомирян стосовно свята 8 березня
«Для мене це вже давно не свято. По-перше, його значення викривили, адже від самого початку 8 березня не символізувало квіточки та красу. Це день, у який відзначають боротьбу жінок за рівноправʼя з чоловіками, якого в нашому суспільстві досі нема. Можливо, для старшого покоління це свято, бо вони так звикли», — каже Наталія.
«На мою думку святкувати жінкам 8 березня потрібно, і чоловіки повинні привітати їх, тому що вони - наша підтримка, натхнення, наше кохання. Це класно бачити, коли ти до коханої жінки приходиш в цей день, приносиш букет квітів чи інший якийсь маленький подарунок, і вона щаслива від нього. Тому моя думка, що це потрібно. Я скажу навіть більше, що жінкам треба і не лише на 8 березня дарувати квіти, а хоча б раз на тиждень», — каже Антон.
«Для мене це звичайний день, просто хочу мамі і рідним підняти настрій маленьким подаруночком в ці важкі сірі дні. Для мене зараз це не веселе свято, тому що багато чоловіків не біля своїх дружин, мам, дочок. Тому це не якесь велике свято», — каже Дарина.
«Особисто я не сприймаю це як свято ніжності, жіночності та тюльпанів. Для мене це можливість подякувати чоловіку, друзям, колегам за те, що я не відчуваю себе безправною жінкою з меншою зарплатою, або без права голосу. Але мам і бабусь ще вітаємо», — ділиться Ольга.
«Формально, не відзначаю, бо нічого особливого не бачу в цьому, навіть чоловіка попросила замість квітів і ще чогось подарувати фрезер для роботи. Звичайний робочий день просто з особливим акцентом на жіночій статі», — каже Вікторія.
«Я відзначаю. Для мене цей день як уособлення ніжності, значущості та поваги до жінки. Свято, яке зайвий раз підкреслює, що ми, жінки, особливі та прекрасні», — відповідає Богдана.
Ціни на квіти на житомирських ринках
Відзначають житомиряни 8 березня, чи ні, а продавці квітів 7 березня підготувались до торгівлі. Прилавки базарів заповнені яскравими квітами. В асортименті букети, вазони та самостійно зібрані композиції.
Ринок «Хмільники»
Від самого ранку на «Хмільниках» торговці вивантажували цілі гори різнокольорових тюльпанів. В асортименті також троянди, мімози, фіалки тощо.
Фото: Журнал Житомира
Ціна на тюльпани варіюється від 35 до 50 гривень за один. Кольори квітів представлені на будь-який смак.
Фото: Журнал Житомира
За троянду доведеться заплатити 100 гривень.
Фото: Журнал Житомира
Фіалка коштує 80 гривень, крокус - 100 гривень, а гіацинт - 150 гривень.
Фото: Журнал Житомира
Мімоза обійдеться у 100 гривень за 100 грам. За букет котиків продавці беруть 150 гривень.
Фото: Журнал Житомира
Подарунковий набір цукерок коштує 300 гривень.
Фото: Журнал Житомира
«Житній» ринок
На «Житньому» ринку різноманіття не менше. Окрім квітів тут представлені зроблені своїми руками композиції, квіти з мила та медведики.
Фото: Журнал Житомира
Тюльпани тут коштують в середньому 40 гривень.
Фото: Журнал Житомира
За горщик з фіалками чи крокусом доведеться заплатити 100 гривень. За гіацинт потрібно буде заплатити 150 гривень.
Фото: Журнал Житомира
Квітучий вазон бегонії коштує 300 гривень. Ціна на орхідею варіюється від 300 до 800 гривень, в залежності від розміру.
Фото: Журнал Житомира
Мімозу тут також продають на вагу. Ціна - 120 гривень за 100 грам.
Фото: Журнал Житомира
Зроблена власноруч композиція з котиків коштує 100 гривень. Троянди з мила з медведиком коштують від 390 до 400 гривень. Ціна на медведиків стартує від 400 гривень і може сягнути 800 гривень.
Фото: Журнал Житомира