Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • На 90-му році життя помер почесний громадянин Житомира Володимир Нікулін

На 90-му році життя помер почесний громадянин Житомира Володимир Нікулін

  • 2 квітня, 2021 14:48
1 квітня на 90-му році життя відійшов у вічність почесний громадянин Житомира Володимир Федорович Нікулін. Про це повідомляє Житомирська міська рада.

Він народився 23 грудня 1931 року в селищі ім. Урицького (нині це місто Брянськ). До Житомира Володимир Нікулін приїхав в червні 1957 року з будівництва Каховської гідроелектростанції.

Працював головним інженером, начальником СУ-5 облбудтресту. У 1958 році був переведений на роботу головним інженером заводу «Буддеталь і напівфабрикатів» облбудтресту. За час його роботи завод вдвічі наростив випуск продукції, що дозволило збільшити обсяг будівництва в місті в 1,5 раза. Працював інструктором з будівництва та промбудматеріалів області. Очолював штаб будівництва будівлі музично-драматичного театру. Саме за його ініціативи з’явилася зала на 950 місць замість 600. 

Силами підприємств і організацій міста на громадських засадах організував будівництво Гідропарку. Також за ініціативи Володимира Нікуліна були побудовані готелі «Спортивний», будівля дитячої футбольної школи на вул. Князів Острозьких.

Був ініціатором і організатором проєктування, фінансування і будівництва приміщень обласної бібліотеки, будинків радіо, пішохідного мосту в парку ім. Гагаріна, Чуднівського і Подільського мостів через р. Кам'янка, будівлі діагностичного центру, фармацевтичного училища, станції юних техніків.

Ініціатор і організатор будівництва філії Київського політехнічного інституту (нині ДУ «Житомирська політехніка») та першого в Україні автоматизованого бетонного заводу на вулиці Заводській. У грудні 1978 року був обраний першим заступником голови міськвиконкому. За 12 років його роботи в міськвиконкомі в місті було побудовано 30 тисяч квартир (без індивідуальних житлових будинків), 9 шкіл, 23 дитячих садки, 5 поліклінік, 2 лікарні, 4 АТС та багато інших об'єктів.

У 1979-80 роках був відповідальним за підготовку міста для естафети Олімпійського вогню. Під його безпосереднім керівництвом була проведена реконструкція проїжджої частини, тротуарів, прилеглих скверів і фасадів будівель. Він був ініціатором проведення свята на честь 1100-річчя від дня заснування міста Житомира. 14 років на громадських засадах очолював міську організацію Українського товариства з охорони природи.  

З 1990 року Володимир Федорович Нікулін працював генеральним директором асоціації «Житомирський моноліт». За його ініціативою, за рахунок коштів асоціації були побудовані база монолітного домобудівництва, підприємство по демеркуризації люмінесцентних ламп і ртутовмісних приладів, відновлені будівлі (пам'ятки історії міста) по вул. Кафедральній, 8, 10, вул. Стародавня, 3 та інші об'єкти.

Обирався депутатом Житомирської міськради 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 скликань. Дійсний член (академік) інженерної академії України. Заслужений будівельник України. Почесний громадянин міста Житомира. Заслужений будівельник України. Ліквідатор аварії на ЧАЕС. Лауреат премії Ярослава Мудрого, нагороджений багатьма орденами та медалями. Автор серії книг з історії будівництва ключових споруд міста Житомира.

Редакція, громадськість та влада міста висловлюють співчуття з приводу смерті Володимира Федоровича всім рідним, близьким та друзям померлого.

Поділитись

Новини по темі: