17 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • ЖОДА отримала дозвіл від міністерства та згоду археологів на проведення реставрації житомирського Магістрату. ФОТО

ЖОДА отримала дозвіл від міністерства та згоду археологів на проведення реставрації житомирського Магістрату. ФОТО

  • 31 жовтня, 2019 8:47
У Житомирській обласній адміністрації отримали погодження від Міністерства культури на проведення ремонтно-реставраційних робіт будівлі колишнього Магістрату на Замковій горі та дійшли згоди з археологами.

Про 30 жовтня у коментарі сайту Житомир інфо розповіла т. в. о начальника департаменту регіонального розвитку ЖОДА Інна Хоменко.

«Отримали відповідь, отримали дозвіл на виконання робіт на вказаному об'єкті. У понеділок мали нараду з представниками Інституту археології, на якій погодили всі обсяги, які потрібно провести під наглядом. Сьогодні вони відправили нам свій електронний варіант, і я думаю, завтра (31 жовтня) вони його з Києва нам привезуть і ми його підпишемо. Це 74 квадратних метрів зовні, також всередині збиватиметься бетонна підлога, тому загальна площа - 108 квадратних метрів. Орієнтовна вартість робіт - 65 тисяч гривень», – каже Інна Хоменко.

Археологи паралельно з ремонтно-реставраційними роботами проводитимуть розкопки та сподіваються знайти на території магістрату цінні знахідки.
 

«Ми маємо їх оглянути, зняти план на місцевості і почати роботу згідно з тією ситуацією, яка є на місці, і далі проводити нагляд та розкопки. Вони будуть на двох ділянках, де не порушили культурний шар. Я думаю, що мають бути цікаві результати, тому що на цій частині розкопки не проводились ніколи», – каже старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Андрій Петраускас.


Поки немає фахівців, які проводитимуть археологічний нагляд, будівельники працюють всередині магістрату. На всіх поверхах вже зняли стару підлогу та встановлюють нову систему опалення. А навколо магістрату залишаються траншеї, які розкопали кілька тижнів тому, аби укріпити фундамент та здійснити його гідроізоляцію.

Попри умови договору, цього року роботи на об'єкті не будуть завершені через те, що Державний фонд регіонального розвитку, який співфінансує даний проєкт, надіслав тільки частину коштів.

«На жаль, я не мала відношення до оголошення цього тендеру і (не знаю), чого він був оголошений на рік, але фінансування в повному обсязі відсутнє. Вартість 20 млн грн, а таких коштів немає», – додає т.в.о начальника департаменту регіонального розвитку Інна Хоменко.

Як повідомлялося, у Житомирі розгорівся скандал навколо реконструкції будівлі Магістрату, яка збудована наприкінці XVIII століття і є пам’яткою архітектури національного значення.

Нагадаємо, після завершення будівельних робіт в Магістраті буде розміщуватися музей природи на першому поверсі і музей історії на другому. Також буде музейний сад - відкритий простір на вулиці, де можна буде проводити лекції, або ж влаштувати кінотеатр.ФОТО: Житомир інфо
Поділитись

Новини по темі: