В коментарі Житомир інфо представник підрядної компанії розповіла, що одразу після початку виконання робіт стало зрозуміло, що ця реконструкція є непростою. Проектанти розробили унікальний проект реконструкції, але це створює і певні труднощі.
«Кожен елемент має свою назву, наприклад, «листочки». Із цими «листочками» виникла ситуація: вже третій підрядник спочатку каже, що це легко, ми вам все зробимо. Але потім проходить тиждень два, три, вони розводять руками і кажуть: дуже важка і нестандартна конструкція, треба спеціально її вигинати, обладнання не вистачає. І от зараз вже останній підрядник мав видати результат, пробний «листочок» перед Великоднем, приблизно в двадцятих числах квітня. Але ми ще чекаємо. Він нам каже: ось-ось, наберіться терпіння, зараз вже буде. Із цим також є проблеми. Це індивідуальне замовлення», - каже співзасновниця компанії «Фаворит ОПТ» Олена Розенблат.
Саме через таку унікальність проекту підрядна компанія постійно проводить наради із замовниками робіт та проектантами.
«Бажання було зробити набережну гарною, яскравою. Тому-то і брали якісь нові технології, гарні речі, можливо, щось побачили за кордоном, багато і в Україні є цікавих речей, і хочеться втілити це тут на місці. Але є певні нюанси і потрібно вносити певні корективи. Ми постійно спілкуємось і з замовником, і з виконавчою владою, і з проектантами. Тобто, раз в тиждень у нас обов’язково на набережній проходить цілий консиліум, де ми озвучуємо певні проблеми і ми одразу шукаємо вихід з тих чи інших ситуацій», - розповідає Олена Розенблат.
Підрядники наголошують, намагались не обмежувати містянам доступ до набережної на час ремонтних робіт.
«Перед собою ми поставили завдання не розрити все одразу і закрити набережну для відвідувачів. Ми розбили роботи на етапи і рухаємось цими етапами. На сьогодні - це бокові сходи, роботи тривають і я би навіть сказала, що вони на завершальному етапі. Наступна черга, коли тут вже відкриється, це вже будуть шодуарівські сходи. Там також дуже багато роботи, третій етап - це нижня набережна. Тобто працюємо», - каже представниця компанії-генерального підрядника.
Що ж до термінів завершення робіт, то тут будівельники у своїх прогнозах намагаються бути максимально обережними. Кажуть, договором передбачені конкретні терміни здачі об’єкту, але є певні нюанси із подальшими будівельними роботами на набережній.
«Більшість робіт буде зроблено до кінця цього року. Але, до прикладу, зараз - це перша черга реконструкції набережної. Є ще друга черга, яка ще не затверджена і проекту ще немає. І ми розуміємо, якщо ми зараз зробимо дорогу, а потім почнемо будувати другу чергу, то це буде нонсенс. Тобто, те, що зроблено, нове і гарне ми його ламаємо. Бо буде їхати будівельна техніка, буде їхати інша техніка, будуть виконуватись роботи. Все, що залежить від нас - ми намагаємось зробити якнайшвидше, але є і бюрократичні питання, і погодження. Бо в кожного може бути своє і уявлення. І дуже важливо прийти до консенсусу, щоб мати гарний результат», - переконана Олена Розенблат.
Нагадаємо, на реконструкцію набережної уздовж річки Тететерев Європейський Союз виділив Житомиру 12 млн гривень. Вартість першої черги реконструкції оцінюється в 33,6 млн гривень.
Фото зі сторінки Олени Розенблат
Підтримую !!! Більше скверів і культурних відпочивальників