Перевищення епідемічного порогу зафіксували у трьох областях України. Житомирська стала однією з них.
Про це інформує Міністерство охорони здоровʼя.
«За даними щотижневого моніторингу, станом на 31 січня, зареєстровано високий рівень перевищення епідемічного порогу в Житомирській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. У пʼяти областях — Вінницькій, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Чернігівській — середній рівень. В інших регіонах — неепідемічний рівень», — йдеться у повідомленні.
За попередній тиждень, з 22 по 28 січня, на ГРВІ, грип та COVID-19:
- Захворіли 185 402 українців, з них 96 120 — діти віком до 17 років.
- Діагноз COVID-19 встановили протягом тижня 3 492 пацієнтам.
- До лікарень госпіталізували 6 120 людей, з них 2 607 — діти.
Медики повідомили про 34 летальні випадки серед хворих на коронавірусну інфекцію та вісім — серед хворих на грип. У МОЗ наголошують, що усі померлі не мали профілактичних щеплень проти грипу та не були вакциновані проти COVID-19.
Заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін зазначає, що зараз Україна перебуває в середині епідемічного сезону з грипу та ГРВІ.
«Наразі через циркуляцію вірусів грипу у 22 регіонах країни спостерігається підйом захворюваності на ГРВІ, зокрема серед дітей. Враховуючи дані щотижневого моніторингу, очікується, що з січня і до квітня вірус грипу буде переважати над коронавірусною інфекцією», — каже він.
Фото: dsnews.ua
Кузін зазначає, що за перших ознак захворювання важливо якомога швидше звернутися до лікаря, щоб почати ефективне лікування та уникнути ускладнень хвороби.
У МОЗ кажуть, що можуть застосовуватись протиепідемічні заходи:
- масковий режим;
- соціальне дистанціювання;
- дотримання вимог особистої гігієни;
- температурного режиму;
- скасування масових заходів до нормалізації ситуації.
«Щорічна вакцинація — найдієвіший спосіб для профілактики грипу, проводити щеплення проти грипу можна не лише на початку, а і впродовж усього епідсезону. Задля уникнення важкого перебігу грипу пацієнтам з групи ризику рекомендовано звернутися до своїх сімейних лікарів чи пунктів щеплення у медзакладах та дізнатись про можливість безоплатної вакцинації. 12 тисяч доз вакцини проти грипу для безоплатних щеплень, зокрема груп ризику тяжкого перебігу захворювання, розподілено до областей», — підкреслюють у МОЗ.
Напередодні Журнал Житомира повідомляв про перехід на дистанційне навчання у деяких навчальних закладах.