28 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Здоров'я
  • Житомирська команда реабілітологів відправилася на навчання в Естонію

Житомирська команда реабілітологів відправилася на навчання в Естонію

  • Фото: Житомирська ОВА
  • 12 листопада, 2023 14:27

11 листопада у рамках співпраці з Естонською республікою 10 фахівців з реабілітації відправились в один з естонських медичних закладів на навчання за програмою «Мультидисциплінарний підхід та реабілітація пацієнта з ампутацією для групи працівників охорони здоров’я України».

Про це передає преслсужба Житомирської ОВА.

З лікарями зустрівся мер міста Таллінна Міхаїл Кілварт.

"Проєкт фінансується Естонським центром міжнародного розвитку.  В навчанні візьмуть участь 5 реабілітологів з Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського та 5 реабілітологів з Обласного медичного центру вертебрології і реабілітації. В цьому році це вже друга група лікарів, які відправились на навчання до Естонії. Медичні працівники в рамках програми ознайомляться з сучасними підходами реабілітації пацієнтів із ампутаціями, ознайомляться з доказовими методами відновлення. Також навчальна програма передбачає проведення командних реабілітаційних тренінгів, які забезпечать теоретичних і практичний огляд сучасних мультидисциплінарних принципів реабілітації. Основна увага буде зосереджена на реабілітації пацієнтів з ампутаціями нижніх кінцівок. Також лікарі проходитимуть практику в медичних закладах", - йдеться в повідомленні.

Взагалі це не перша програма з навчання реабілітологів від Естонії – у 2016-му була започаткована п’ятирічна програма, в межах якої фахівці естонської реабілітації навчали українських лікарів основам ерготерапії.

 У 2023 році Естонія безкоштовно надала 20 протезів на суму 3 млн євро, на наступний рік також заплановано таку допомогу.

Нагадаємо, що обласний медичний центр вертебрології і реабілітації співпрацює з протезним підприємством щодо протезування нижніх  кінцівок військовослужбовцям за кошти державного бюджету.

Поділитись

Новини по темі: