19 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Здоров'я
  • Жителі Житомирщини стали більше хворіти: як зміцнити імунітет і покращити здоров'я

Жителі Житомирщини стали більше хворіти: як зміцнити імунітет і покращити здоров'я

  • Фото: onclinic.ua
  • 26 жовтня, 2023 11:33

З початку епідемічного сезону (починається у жовтні) у Житомирській області зафіксовано 4325 випадків ГРВІ, 151 випадок захворювання на COVID-19, 3001 хворих дітей до 17 років. Кількість госпіталізованих з грипом та ГРВІ складає 95, із COVID-19 — 24.

Такі дані надає Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.


Фото: Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України

Збільшення кількості гострих респіраторних захворювань восени є природнім, проте у надії врятуватись від інфекції не варто сподіватись на чарівну пігулку. Житомирський центр первинної медицини радить турбуватись про свій організм комплексно. Лише у такому випадку вдасться найкращим чином захистити себе від ГРЗ та інших хвороб.

 

Як укріпити імунітет

 

  • Збалансоване харчування. Слід обмежити вживання жирної та смаженої їжі, насичених жирів, солі, цукру. Краще надати перевагу білковій їжі, корисним жирам (горіхи, авокадо, оливкова олія). У щоденному раціоні повинно бути 400-500 г овочів та фруктів. Вживання солодкого слід мінімізувати. Обовʼязково слід підтримувати водний баланс.

 

  • Регулярна фізична активність. За результатами досліджень ВООЗ, брак активності підвищує ризик смертності від неінфекційних захворювань на 20-30%. Дорослим лікарі радять займатись фізичною активністю середньої інтенсивності щонайменше 150 хвилин на тиждень, за високої інтенсивності навантажень буде достатньо і 75 хвилин.

 

  • Підтримка здорової ваги. Надмірна вага не лише спричиняє виникнення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, щонайменше 12 видів раку, захворювань печінки й органів дихання, може негативно вплинути на психічний стан, але й погіршує перебіг гострих респіраторних та інфекційних захворювань.

 

  • Сон. В умовах війни важко давати поради про повноцінний сон, проте за можливості слід намагатись спати щонайменше 7 годин на добу. Перед сном варто створити заспокійливу атмосферу, вимкнути гаджети та знизити інтенсивність світла. Регулярне недосипання підвищує ризик розвитку цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, інсульту, гіпертонії, ожиріння, психічних розладів тощо.

 

  • Відмова від тютюну. У димі сигарет та їх замінників міститься понад 7 000 хімічних сполук і щонайменше 250 з них токсичні. Очевидно, що це негативно впливає на організм та його здатність захиститись від інфекцій.

 

  • Відмова від алкоголю. Алкоголь погіршує роботу центральної нервової системи, виснажує хімічні речовини у мозку, які створені для зменшення тривожності. Під час алкогольного спʼяніння, а тим паче у разі регулярного вживання спиртного, людина відчуває більший стрес, тривогу, депресію. Навряд це добре впливає на імунітет.

 

  • Щеплення. В Україні Національний календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти 10 інфекційних захворювань: туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту («свинки»), краснухи, кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту, Хіб-інфекції. Вакцини, включені до цього списку, безоплатні. Отож, кожен має можливість пройти профілактику вказаних захворювань, розповсюдження яких загострюється в осінній та зимовий період.



Фото: МОЗ України

Поділитись

Новини по темі: