23 липня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Здоров'я
  • Виписують шестирічного Євгена з Житомирщини, якому пересадили донорське серце дорослої жінки

Виписують шестирічного Євгена з Житомирщини, якому пересадили донорське серце дорослої жінки

  • Фото: Український центр трансплант-координації
  • 23 липня, 2025 15:18

23 липня виписують з лікарні шестирічного Євгена з Житомирщини, який в очікуванні пересадки серця перебував між життям і смертю на підтримці двох ЕКМО-апаратів.

Про повідомила завідувачка відділення інтенсивної терапії для дітей Інституту серця Руслана Кирейчикова, передає Суспільне.

Генеральний директор Інституту серця Міністерства охорони здоров'я України Борис Тодуров розповів, що випадок Євгена — унікальний з точки зору кардіохірургії.

"Євген потрапив до нас з дуже вираженою формою серцевої недостатності, з дилатаційною кардіоміопатією. І ми вимушені були в перші ж дні підключити його до ЕКМО, тобто до штучного кровообігу, і не просто до штучного кровообігу, а до двох апаратів штучного кровообігу, один із яких забезпечував кровотік по великому колу кровообігу, а інший — по малому, тобто один із них працював на лівий шлуночок і аорту, а інший — на правий шлуночок і легеневу артерію. Це вперше в Україні був застосований такий метод бівентрикулярного ЕКМО. І він вдало пройшов", — розповів Борис Тодуров.

Декілька днів Євген перебував на апаратах, а потім йому знайшли донорське серце.

"На EКМО люди не живуть понад чотири тижні. Ми були обмежені в часі і тому взяли перше серце, яке підійшло за вагою і за групою крові. Це було серце молодої дівчини, яка трагічно померла", — сказав кардіохірург.

Донорський орган везли з іншої області.

"Донорське серце везли, — це теж унікальний випадок, — понад 6 годин, ішемічний час. За стандартами, вважається, що понад 4 години транспортувати — це неможливо, але ми привезли методику зі США, зі Стенфорду і Вандербілду, і застосували цю американську методику для транспортування серця на таку велику відстань і протягом такого тривалого часу. І в нас все вийшло добре, серце пішло", — розповів Борис Тодуров.

За його словами, хлопчик дуже довго був в коматозному стані, майже непритомний. Близько місяця Євген перебував на штучній вентиляції легень.

"За два місяці ми провели реабілітаційні заходи. І зараз він вже і в шахи грає, і усміхається. Нове серце Жені добре прижилося і гарно працює, серцевої слабкості немає, почувається він також добре. Таке серце попрацює в нього дуже довго, я думаю", — сказав Борис Тодуров.

Кардіохірург зауважив, що дитяча сила духу впливає на одужання після таких складних операцій.

"Дуже терплячий хлопчина виявився, дуже терплячий. Такий, знаєте, погляд у нього дорослий, і розмова доросла. Тобто він пережив досить достойно ці випробування, і, на щастя, все закінчується у нас добре", — додав лікар.

За його словами, після виписки з лікарні Євген зможе жити повноцінно.

"Першого вересня він піде до школи, зможе жити повноцінним життям. Проте буде перебувати під наглядом нашої команди. Кожні два місяці приїжджатиме для контролю. Хочу порадити батькам, які мають дітей з вадами серця, або відчувають, що є якісь симптоми, звертатися до медиків своєчасно. Не тоді, коли вже буває запізно і треба виконувати тільки трансплантацію серця, а завчасно привозити дітей і лікувати, коли ще можна це зробити консервативно або малою кров'ю", — порадив Борис Тодуров.

2 червня Борис Тодуров розповів про стан Євгена, який перебував на реабілітації в Інституті серця: Ходить, їсть та грається: 6-річний Євген з Житомирщини проходить реабілітацію з новим серцем.

22 квітня повідомляли, що у Кам'янець-Подільській міській лікарні на Хмельниччині у 28-річної посмертної донорки лікарі провели забір органів для трансплантації. Вилучену нирку пересадили 16-річній дівчині, печінку — 35-річному чоловіку, а серце — 6-річному хлопчику Євгену.

Поділитись

Новини по темі: