20 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Здоров'я
  • Реформа МСЕК: пацієнт може робити відеозапис процесу оцінювання для оскарження рішення

Реформа МСЕК: пацієнт може робити відеозапис процесу оцінювання для оскарження рішення

  • Фото: Мережа
  • 20 січня, 2025 19:03

З 1 січня 2025 року ліквідовані медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) замінили експертні команди лікарів, які проводять оцінювання повсякденного функціонування.

Які права мають пацієнти та медики під час цього процесу – розповіли у Міністерстві охорони здоров’я.

І пацієнт, і лікарня можуть робити аудіо- та відеофіксацію оцінювання. Однак такий запис має використовуватися тільки для з’ясування об’єктивних обставин – наприклад, у процесі оскарження. Публічне його розміщення без згоди сторін є порушенням прав людини та вимог законодавства.

Представник пацієнта може бути присутнім на оцінюванні, але за умови наявності відповідної заяви.

Якщо пацієнт не згоден з рішенням чи має сумніви, він може подати скаргу протягом 40 днів з моменту його винесення. Скаргу розгляне Центр оцінювання функціонального стану особи.

Також у МОЗ додали, що наразі вже створили понад 1,5 тисячі експертних команд, до роботи в яких залучено майже 6 тисяч лікарів. Команди працюють у 290 медзакладах по всій країні та вже розглянули більш ніж 10 тисяч справ.

"Пацієнт має право і можливість на незгоду з рішенням та його оскарження. Важливо чітко зафіксувати обґрунтування щодо рішення у протоколі та повідомляти пацієнтів про можливість оскарження, зокрема допомогти з більш детальною інформацією щодо оформлення скарги, яка доступна на сайті МОЗ України.

Тиск, образи, погрози чи агресивна поведінка є неприпустимими з будь-якого боку. Це не тільки порушує етичні норми, а й шкодить ефективному спілкуванню", – наголосили у відомстві.

Подати скаргу можна в електронній або паперовій формі.

Для подання електронної скарги необхідно звернутися до лікаря, який раніше направив пацієнта на проведення оцінювання.

Також скаржник або його уповноважений представник може надіслати скаргу в паперовій формі поштовим відправленням до Центру оцінювання функціонального стану особи.

Раніше Журнал Житомира писав, що Міністерство охорони здоров’я визначило перелік лікарень, у яких працюватимуть експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи. Окрім того, в МОЗ розповіли, чи скасують безоплатні огляди для людей з інвалідністю та пояснили як військовим встановити групу інвалідності після ліквідації МСЕК. Працюватимуть 66 експертних лікарських команд на Житомирщині.

Скільки фейкових інвалідностей скасували в Україні після корупційних скандалів — читайте тут. А як в Житомирській області пройти оцінювання повсякденного функціонування — читайте за посиланням

Поділитись

Новини по темі: