Тричі на тиждень мобільні медичні команди відвідують села у трьох громадах Житомирської області. Це Народицька, Олевська та Словечанська ТГ. Задля відновлення доступу до медичних послуг для місцевих жителів виїжджають мобільні команди у складі сімейного лікаря, медичної сестри, психолога та фахівця із соціальної роботи. Це доступні безоплатні послуги для людей з первинної медичної допомоги, а також психологічні та соціальні консультації.
«Щовівторка наша мобільна медична команди здійснює виїзди до сіл Народицької громади. За один візит приймаємо понад 20 людей. Здійснюємо первинний огляд, консультуємо з питань здоров’я за скаргами та запитами людей. На місці проводимо скринінги. Наприклад, на цукровий діабет. І саме підвищення рівня глюкози в крові найчастіше виявляємо вперше. Тобто до цього люди не знали, що мають такі ризики», – розповідає сімейна лікарка Олена Мисюк.
У разі виявлення позитивного скринінгу пацієнта перенаправляють на консультації до вузьких спеціалістів та додаткові обстеження. Найчастіше люди потребують консультацій та супроводу ендокринолога та кардіолога.
Мобільні медичні команди (ММК) під час виїздів здійснюють чотири види медичних скринінгів (обстежень) на:
- цукровий діабет;
- серцево-судинні захворювання;
- хронічне обструктивне захворювання;
- втрата слуху.
На місці проводять додаткову діагностику: електрокардіографію, отоскопію, офтальмоскопію, вимірювання гостроти зору. За потреби можуть провести УЗД-діагностику, також здійснюють аналізи на холестерин, тропінін, ВІЛ, вірусні гепатити В і С, визначають рівень кисню в крові.
У період із січня по березень ММК здійснили вже 34 виїзди, у квітні – ще 14. За цей час послугами охопили вже більше 1150 місцевих жителів Олевської, Народицької та Словечанської громад. Виїзди у ці громади області триватимуть до вересня включно.
Мобільні медичні команди працюють в межах проєкту «Інновації для подолання епідемії ВІЛ» за підтримки USAID (агентства США з міжнародного розвитку) спільно з PACT. Проєкт на Житомирщині впроваджує ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн».
Нагадаємо, на Житомирщині потрібні донори усіх груп крові.
Скільки циклів безоплатної реабілітації можуть отримати військові.
Гуманітарний Хаб "Житомир" передав жителям Сумщини медикаменти на 12 млн грн.