Військовим із важкими пораненнями держава оплачує вісім циклів реабілітації на рік у стаціонарі, а також два амбулаторних цикли.
Про це розповів генеральний директор Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ Василь Стрілка, пише УП.
Один цикл реабілітації у стаціонарі триває 14 днів. Фінансування залежить від тяжкості стану пацієнта, який потребує реабілітації.
"Для легкого, середньостатичного пацієнта ми гарантуємо оплату двох циклів стаціонарної реабілітації і двох циклів амбулаторної реабілітації. Для важких пацієнтів ми гарантуємо оплату восьми циклів стаціонарної реабілітації", – сказав Василь Стрілка.
За 14-денний цикл реабілітації пацієнта з групи найвищої складності держава сплачує 41,5 тисячі гривень. Водночас виплата на реабілітацію найлегшого пацієнта стартує від 15 тисяч гривень за цикл.
Минулого року НСЗУ однаково платили медзакладам за всіх пацієнтів, незалежно від тяжкості поранення. За 14-денний цикл реабілітації сплачували 19,7 тисячі гривень.
Однак після консультації з фахівцями у МОЗ розділили пацієнтів на три групи, залежно від тяжкості поранення, і за реабілітацію "найважчих" пацієнтів почали платити більше.
До першої та другої груп увійшли пацієнти із легкими травмами і травмами середньої тяжкості. Водночас до третьої групи включили військових із важкими травмами – наприклад, людей з ампутаціями або численними травмами.
Для "важких" пацієнтів передбачено вісім циклів безоплатної реабілітації у стаціонарі на рік. Медзаклади можуть надавати і більше послуг, але додаткові цикли реабілітації вже не фінансуватиме НСЗУ.
Нині у 58% закладів уже створені реабілітаційні відділення, додав очільник Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ. Також 295 закладів уклали з НСЗУ договори на стаціонарну реабілітаційну допомогу.
Нагадаємо, торік пацієнтам із важкими травмами збільшили термін реабілітації з 42 до 168 днів. З 2023 року військові з важкими травмами, зокрема пошкодженнями спинного мозку, ампутаціями чи важкими черепно-мозковими травмами, замість двох циклів реабілітації можуть пройти вісім.
Нагадаємо, «Мобілізація» авто - як на практиці працюватиме вилучення у громадян машин для ЗСУ.
Паспортні сервіси призупинили видачу документів чоловікам: Кулеба прокоментував.