21 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Здоров'я
  • Кабмін виключив канабіс із переліку особливо небезпечних наркотиків, тепер використання допускається в окремих сферах

Кабмін виключив канабіс із переліку особливо небезпечних наркотиків, тепер використання допускається в окремих сферах

  • Фото: Ілюстративне
  • 25 травня, 2024 12:54

Про це повідомляють на Урядовому порталі. 

Крім того, тетрагідроканабінол (ТГК) — головний психоактивний компонент канабісу — виключили зі списку «Особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено».

Тепер вони входять до списку рослин, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини, обіг яких допускається для використання в навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, у виробництві наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування в медичній практиці.

У МОЗ пояснили, що постанова також дозволяє культивування рослин роду коноплі для промислових цілей за умови, що у висушеній соломі концентрація тетрагідроканабінолу не перевищує 0,2%. З 16 лютого 2027 року гранично допустимий вміст ТГК буде підвищений до 0,3%. 

З сотні унікальних канабіноїдів та речовин, що є в рослині канабіс, тільки тетрагідроканабінол та його ізомери мають психоактивний ефект, додали у відомстві. Водночас інші канабіноїди не впливають на психічний стан, але можуть мати суттєвий позитивний вплив на перебіг деяких захворювань. Крім того, вживання непсихоактивних канабіноїдів не призводить до звикання та використовується у медицині.

Ці зміни набудуть чинності 16 серпня 2024 року.

Нагадаємо, у лютому президент Володимир Зеленський підписав закон про легалізацію медичного канабісу в Україні. Цей документ регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій та науковій діяльності, а також спрощує медичне використання ліків на його основі. Закон має набути чинності в середині липня 2024 року.

 Журнал Житомира писав, що Зеленський підписав закон про легалізацію медичного канабісу.

Поліція Житомирщини спалила наркотики: 245 кг канабісу вилучили у одного чоловіка.

Поділитись

Новини по темі: