У Житомирі оголосили про початок роботи над створення формату єдиної лікарні. За приклад представлено досвід великих та сучасних лікарень США та Японії. Всі послуги — в одному приміщенні. Людині не потрібно їздити в різні частини міста, аби обстежитись чи пройти процедури.
Про це 22 липня розповів міський голова Сергій Сухомлин.
"Це процес на роки. Такі проекти не реалізуються за рік-два. Але починати потрібно вже. Працювати на майбутнє. Підписали угоду з IFC. Це міжнародна організація, член групи Світового банку. Вони готуватимуть техніко-економічне обґрунтуваннях для майбутньої єдиної лікарні", - йдеться в повідомленні.
Зараз у Житомирі три міські лікарні: КП «Лікарня №1», КП «Лікарня №2» та дитяча.
Їхні площі — приблизно 26, 19 та 18 тисяч метрів квадратних.
"Одні послуги надаються в одній лікарні, якісь — в іншій. Це різні приміщення та різне місце розташування. Якість надання медичних послуг — це для нас пріоритет. Враховуючи комфорт пацієнтів. Отже, що таке ТЕО і як над ним працюватимуть? IFC будуть фінансувати найкращих спеціалістів з будівництва та проектування. Також — європейських та американських фахівців із надання медичних послуг", - пояснює Сергій Сухомлин.
Мета — підібрати модель лікарні для Житомира.
"Для цього — нам потрібно розуміти кількість пацієнтів, спрогнозувати скільки їх буде через 10 років. Визначитись, які послуги потрібно надавати в цій лікарні. ТЕО — документ, який на базі досліджень дає відповідь на питання: якою саме має бути єдина лікарня в Житомирі. І вже після цього буде проектування лікарні. І далі — фінансування та будівництво. Тому, починаємо роботу", - зазначив міський голова та подякував партнерам за підтримку.
Журнал Житомира писав, що багатопрофільну лікарню планують відкрити у Житомирі: поки що виконком затвердив концептуальну записку проєкту