20 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Здоров'я
  • Епідпоріг на Житомирщині перевищив 28%: щотижня госпіталізують близько 200 людей

Епідпоріг на Житомирщині перевищив 28%: щотижня госпіталізують близько 200 людей

  • Фото: vitae.com.ua
  • 6 грудня, 2023 13:56

За жовтень-листопад 2023 року на Житомирщині грипом та ГРВІ захворіли близько 70 000 людей, у трьох з половиною тисяч з них виявили СOVID-19. Епідпоріг перевищено на 28%.

Про це у коментарі Суспільному розповіла завідувачка відділу епіднагляду Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Лутай.

«Станом на п'яте грудня — це 48-ий тиждень епідсезону з гострих респіраторних вірусних інфекцій — у нас захворіли 9129 людей, що на 4% більше, ніж за попередній тиждень. Ми фіксуємо подальше зростання захворюваності. При такому рівні активності епідемічного процесу рекомендовані обмежувальні заходи — рішення щодо запровадження цих заходів мають приймати органи місцевого самоврядування», — каже вона.

Найбільше хворих фіксують у Бердичівському, Звягельському та Житомирському районах.

Епідеміологиня стверджує, що кожного тижня у Житомирській області госпіталізують майже 200 людей. Більшість пацієнтів хворі на ковід. З початку епідсезону було зафіксовано 11 смертей від цієї недуги. Запобігти ускладненням допоможуть щеплення від грипу та COVID-19.

«Коли говоримо про вакцинацію від COVID-19, то маємо на увазі наявність трьох щеплень. Додаткові бустерні дози також дуже бажані. Вакцинація не захищає від зараження, але вона захищає людину від важкого перебігу та летальних випадків», — наголошує Тетяна Лутай.

Заступниця медичного директора Центру первинної медико-санітарної допомоги Галина Перчик каже, що симптоми при ГРВІ і COVID-19 схожі:

  • Висока температура
  • Закладеність носа
  • Ринорея.
  • Лікування слід проводити симптоматично.


«Тепле пиття, жарознижуючі препарати залежно від віку, протикашльові засоби. Якщо симптоми тривають більше 5-6 днів, треба дивитися, чи не з'являються якісь ускладнення. Вірусна інфекція лікується без антибіотиків, але якщо приєднується бактеріальна інфекція у вигляді отитів, синуситів, бронхітів або пневмоній, то вже за протоколами йде приєднання антибактеріальної терапії», — ділиться лікарка.

Другий тиждень поспіль серед хворих 60% складають діти до 17 років. За минулий тиждень захворіли 5129 дітей. Навчальні заклади працюють у звичному режимі.

«На карантин не зачиняємося. Ми робимо профілактичні заходи — аби канікулярний період для дітей пройшов не у лікарнях і у ліжках, потрібно робити все для профілактики захворювань. І ці профілактичні заходи повинні бути зроблені і в садочку, і вдома. І треба, щоб ніхто з хворих не ходив на заходи», — наголошує заступниця директора департаменту освіти Житомирської міськради Світлана Ковтуненко.

Раніше Журнал Житомира повідомляв, що у школах посилять протиепідемічні заходи.


Фото: Unsplash/Kristine Wook

Поділитись

Новини по темі: