У квітні 2025 року в Україні зафіксували 5 випадків звернень по медичну допомогу через укуси змій — це на 5 менше, ніж за аналогічний період торік. Серед постраждалих — двоє дітей віком до 17 років. Укуси зареєстровані в Житомирській і Львівській областях (по два випадки) та в Закарпатській (один випадок).
Про це інформують в Житомирському обласному інформаційно-аналітичному центрі медичної статистики.
При укусі змії на місці пошкодження з’являється болючий набряк із численними дрібними крововиливами. Зміїна отрута швидко впливає на життєво важливі системи організму, що призводить до загальної слабкості, зниження артеріального тиску, головного болю, запаморочення, задишки, набряку тканин та запалення лімфатичних вузлів. Потерпілого від укусу змії треба якнайшвидше доставити до найближчої лікарні чи медпункту або викликати швидку.
- Першими змії ніколи не нападають — лише захищаються, якщо їх потривожити. Тож якщо ви побачили змію — не робіть різких рухів. Не намагайтеся наблизитися чи відігнати її. Спокійно дочекайтеся, поки вона сама відповзе.
- Коли вирушаєте до місцевості, де потенційно можуть бути змії, обирайте правильний одяг: штани з цупкої тканини, заправлені у високі черевики.
- Перед тим, як сісти на колоду, траву, камінь чи хмиз, постукайте ціпком чи палицею. Це допоможе налякати змію та відігнати її зі сховку.
- Не чіпайте потенційних сховків змій: старих пеньків, копиць сіна, ділянок під камінням чи поваленими стовбурами дерев.
- Навіть якщо ви боїтеся змій, не вбивайте їх. Вони важливі для екосистеми, бо регулюють чисельність гризунів.
Журнал Житомира писав, що почався сезон активності змій: МОЗ попереджає про небезпеку.