Під час розширеної зустрічі за участі першого віцеспікера Верховної Ради України, представників екологічного комітету Парламенту, керівника державного підприємства «Ліси України» Юрія Болоховця, бізнесу, профільних асоціацій та очільників обласних військових адміністрацій обговорили актуальні зміни в законодавство, яке регулює продаж та поставки деревини.
Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОВА.
Участь у зустрічі взяв начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко зі своїм заступником Віктором Градівським.
«Деревообробний кластер — це потужний сегмент економіки, що створює робочі місця в різних галузях, стимулює розвиток середнього бізнесу, який є запорукою сталого розвитку громад. Саме пошуку балансу інтересів між усіма учасниками кластера: лісгоспів, деревообробників, меблевиків та суміжних підприємств була присвячена сьогоднішня зустріч, що відбулася на підприємстві «Кроноспан» в Рівному», — зазначив Віталій Бунечко.
Перш за все йшлося про заходи, що дозволять зробити роботу галузі більш прогнозованою. Лісівникам необхідно розуміти сталий попит на деревину, щоб планувати лісозаготівлю, а підприємства, своєю чергою відзначають нестачу вітчизняних лісоматеріалів. Це не дозволяє їм використовувати існуючі потужності та експортний потенціал на повну потужність. При цьому, за словами голови Лісгосп агенства Юрія Болоховця, наразі обсяг заготівлі лісу в Україні складає менше третини від можливого.
Ще однією проблемою є недобросовісність окремих учасників біржових торгів на поставки лісу, які своїми заявками завищують вартість сировини, а потім не викуповують її.
Віталій Бунечко підкреслив, що така ситуація негативно впливає на економічний потенціал областей, які роблять ставку на розвиток лісової галузі. Також це не дозволяє більш ефективно розвивати державні лісгоспи, які крім економічного компонента мають велике захисне та екологічне значення для наших регіонів та країни в цілому.
Також учасники обговорили можливість створення у Верховній Раді України тимчасової спеціальної комісії, яка стане майданчиком, що зможе об’єднати напрацювання усіх учасників ринку деревини та напрацювати необхідні зміни до законодавства.
«Дякую, своєму колезі, начальнику Рівненської обласної військової адміністрації Олександру Ковалю та керівництву підприємства «Кроноспан» за організацію такої корисної зустрічі, а всім її учасникам за активну участь та конструктивні пропозиції. Прозоре управління, ефективна взаємодія бізнесу й держави, а також чесні правила гри – це ті принципи, які дозволять нам не лише зберегти, а й примножити потенціал кожного регіону», — підкреслив Віталій Бунечко.