21 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Влада
  • Начальник Житомирської ОВА зустрівся з оборонними компанії в Індіані: обговорювали співпрацю у підтримці та реабілітації ветеранів

Начальник Житомирської ОВА зустрівся з оборонними компанії в Індіані: обговорювали співпрацю у підтримці та реабілітації ветеранів

  • Фото: Житомирська ОВА
  • 8 листопада, 2024 12:24

В Індіані начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко зустрівся з представниками компаній оборонного сектору. Зустріч була присвячена обміну досвідом та визначенню напрямків співпраці за програмами підтримки та реабілітації ветеранів. 

Про це 8 листопада повідомили у пресслужбі ОВА.  

В Індіані близько 3,5% населення є ветеранами В’єтнамської війни та війн у Затоці, в яких брали участь війська США, саме тому тут вже вибудована система робота з реабілітації, адаптації та соціалізації військовослужбовців, які звільняються зі служби.

«Частину з цих програм та підходів ми вже реалізовуємо в Україні. Те на що слід звернути увагу в перспективі – це працевлаштування ветеранів на підприємствах оборонного комплексу. Такий підхід має досить широке поширення в Індіані», — зазначив Віталій Бунечко.

Більшість учасників — військові, ветерани, або представники компаній, що виконують оборонні замовлення.  Під час зустрічі вони обговорили Плану перемоги України та досвіду, який набувають українські військові, підприємства та винахідники в умовах повномасштабного вторгнення. Виробникам двигунів, трансмісій, засобів електронної боротьби та іншої електроніки військового призначення було цікаво дізнатися, як їх продукція працює в умовах сучасної війни.

Під час активної дискусії начальник ОВА наголосив представникам провідних компаній, що ефективність обміну досвідом перш за все залежить від їх безпосередньої залученості та зацікавленості до контактів з українськими військовими, ремонтними підрозділами, навчальними центрами. Адже механізм взаємодії, який передбачає проходження усіх державних бюрократичних процедур, призводить до того, що обмін інформацією та обладнанням відбувається з затримкою в часі. А в умовах, що складаються на полі бою, багато в чому знецінюється те, що отримано невчасно.

«Було приємно бачити, що ми розуміємо один одного та дивимось на наявні проблеми з одного боку. Деякі пропозиції щодо співпраці, за словами учасників зустрічі, вони планують винести на обговорення своїх головних офісів найближчим часом», — підкреслив Віталій Бунечко.

Поділитись

Новини по темі: