3 березня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Влада
  • Гроші на ЗСУ. Сухомлин назвав суму, яку Житомир витратив на допомогу військовим

Гроші на ЗСУ. Сухомлин назвав суму, яку Житомир витратив на допомогу військовим

  • Фото: Сергій Костеж, Liga.net
  • 10 листопада, 2023 13:54

Житомир на потреби Сил оборони України витратив в цьому році з бюджету 1,2 мільярда гривень. Майже все, що прийшло від "військового" ПДФО (податку на доходи фізосіб).

Про це міський голова Сергій Сухомлин розповів в інтерв'ю Liga.net.

"В нас на цей рік буде приблизно 1,7 млрд грн від військових. 2,8 млрд до цього був бюджет. Але в нас частина теж була військова – приблизно 250 млн. Тож загалом, додаткових надходжень завдяки військовому ПДФО (податок на доходи фізосіб. – Ред.) – десь 1,4 млрд грн. Тобто загальний бюджет у нас виходить десь 4,2 млрд грн. Але... Дуже багато запитів йде від військових. Наприклад, від військових є запит на щось – і ми робимо пряму субвенцію в 10 – 40 млн грн. Приблизно мільярд за 9 місяців. Процес триває", – сказав Сухомлин.

Частину техніки для військових придбали за програмою благоустрою на комунальне підприємство. Така допомога не потрапляє у статистику, як військові витрати.

"КП закупило за цей час додатково 6 екскаваторів. От воно теж не потрапляє у статистику, як військові витрати. А ми потім ці екскаватори передаємо військовим частинам. Там 95-та бригада, 46-та, 3-тя штурмова. Вона взагалі не зареєстрована в Житомирі", – додав міський голова.

Він згадав про закупівлю КП "Житомирводоканал" 10 пікапів для військових.

"В нас такі випадки були, коли виконком закуповував смартфони за 90 тисяч гривень. В нас теж такі були скандали. А в мене відео є, де хлопці з 95-ї бригади пояснюють фахово, що вони отримали і навіщо їм такі смартфони", – зазначив мер Житомира.

Сухомлин розповів, що Житомир також допомагає багатьом підрозділам, які навіть не зареєстровані в регіоні. 

"Маленький приклад. Полк Калиновського – білоруси. В них немає громади, яка б ними опікувалась. Але їм все також потрібно. Ми теж і пікапи, і "мавіки" – все купуємо.  І от таким чином виходить сума в 1,2 млрд грн на програми з оборони", – говорить Сергій Сухомлин.

Міський голова додав, що Житомир першим в Україні реалізував проєкт з фінансування житла для військових. 

"Ми 235 млн грн на цей час витратили на закупівлю квартир для військових. Вони не отримують безпосередньо квартиру, щоб не було порушень. Є розрахунок – 28 тисяч гривень виплачується за метр квадратний на окремий рахунок. Залежно від складу сім’ї, це в середньому 2 млн грн. А протягом року вони мають купити житло в Житомирській громаді. І нам принести документи", – пояснив Сухомлин.

Повністю інтерв'ю з міським головою читайте на сайті Liga.net.

Поділитись

Новини по темі: