У Житомирі відбулося третє регіональне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, створеного за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. Конгрес давно зарекомендував себе як ефективний майданчик для забезпечення ефективної взаємодії між громадами та центральною владою.
Про це інформує Житомирська ОВА.
"Символічно, що засідання відбулося невдовзі після оприлюднення Президентом Плану перемоги. Він розроблений у співпраці з найкращими фахівцями, спрямований на досягнення справедливого миру та відновлення нашої держави. Він є не лише дороговказом до Перемоги, а й планом подальшого розвитку та стабільності. За три роки повномасштабної війни український народ показав всьому світу на що він здатен у своїй єдності до Перемоги. Тому надзвичайно важливо, щоб кожен орган виконавчої влади та місцевого самоврядування усвідомлював свою роль у його реалізації. Ми повинні бути єдиним механізмом, кожна деталь якого працює на спільний результат", - йдеться в повідомленні.
Війна продовжує визначати пріоритети в нашому житті. Саме тому під час засідання приділили багато уваги посиленню захисту кордону з білоруссю, завершенню та подальшій експлуатації нещодавно побудованих фортифікаційних споруд, національному спротиву, який є основою того, що український народ вже більш ніколи не зможе захопити зненацька підступний ворог, а також патріотичному вихованню молоді та проходженню базової військової підготовки.
Не менш важливою є підтримка ветеранів, які повертаючись з фронту потребують нашої допомоги. На Житомирщині активно створюються ветеранські хаби, реалізуються програми забезпечення захисників та їх родин житлом, створюється розгалужена система надання соціальних та реабілітаційних послуг, метальної та громадської підтримки. Ми маємо дати змогу кожному, кого опалила війна, відновитися фізично та ментально, допомогти їм адаптуватися у мирному житті.
Також обговорили низку питань від громад, адресованих різним міністерствам. Зокрема щодо розвитку індустріальних парків та меліоративних систем, передачі на баланс громад приміщень, які можуть бути використані для забезпечення житлом ВПО, розвиток розподіленої та альтернативної генерації у громадах напередодні чи не найскладнішої для України зими.