Міністерство економіки внесло до Класифікатора професій «Оператора з пошуку вибухонебезпечних предметів (демінер)» та ще 49 нових професій і посад, які стосуються медицини, судової системи, прокуратури, медіа та інших сфер діяльності.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
«Професії та посади повинні відповідати вимогам часу та потребам ринку праці, тому ми осучаснюємо перелік професій в Класифікаторі. Крім того, нові професії, зокрема ті, які стосуються розмінування, медичної сфери тощо, відкривають нові можливості для громадян та сприяють формуванню нових напрямів діяльності, які виникли у зв’язку з війною та необхідністю подолання її наслідків», – сказала заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Зокрема, за пропозицією Міністерства охорони здоров’я осучаснено вісім назв посад у сфері охорони здоров’я, та внесено нові назви професій: «Нутриціолог», «Професіонал з медичної статистики».
За ініціативою Національної поліції Класифікатор доповнено новим класифікаційним угрупованням «Слідчі (поліція)».
Відповідно до законодавства у сфері правосуддя, судоустрою та прокуратури приведено 52 професії, ще 18 професій - у сфері медіа.
За пропозицією Державного комітету телебачення і радіомовлення України. Зокрема внесені нові назви «Автор текстів (копірайтер)», «Автор промов» та «Відеограф».
Також, внесено нові назви професій:
- за ініціативи Міністерства економіки – «Майстер з експлуатації та ремонту роботизованих та мехатронних систем»;
- Державної служби з надзвичайних ситуацій – «Оператор Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту»;
- Міністерства розвитку громад та територій – «Агент станційний», «Оператор при черговому по району (на залізничному транспорті)»;
- Міністерства молоді та спорту – «Менеджер (управитель) спортивної діяльності»;
- Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації – 4 назви професій сфери захисту та стійкості критичної інфраструктури, серед яких «Аналітик з оцінки ризиків, загроз та стану захищеності об’єктів критичної інфраструктури» та «Фахівець із захисту та стійкості об’єктів критичної інфраструктури».
На сьогодні у Класифікатор професій включено 9 180 професійних назв робіт (професії, посади, заняття), які систематизовані у професійні групи, залежно від характеру, складності виконуваних робіт, кваліфікації (рівня освіти, спеціалізації), за ієрархією Міжнародної стандартної класифікації занять (International Standard Classification of Occupations).