24 обранці Житомирської міської ради торік пропустили понад чверть засідань сесій або комісій. Із них 12 були відсутні на більш як 50% зібрань. Це представники різних політичних сил — “Слуги народу”, “Пропозиції”, позафракційні ексОПЗЖівці, “ЄС”, “Сили і честі” та “Батьківщини”. Про це йдеться в аналізі даних міської ради, які на запит отримав Рух ЧЕСНО.
Водночас міськрада в Житомирі у 2024 році затвердила такі ротації: Віктор Клімінський достроково склав повноваження секретаря Житомирської міської ради, бо пішов служити в Нацгвардію. Натомість депутатка Галина Шиманська склала повноваження через обрання на посаду секретаря міської ради.
Станом на кінець року депутатський склад Житомирської міської ради становив 40 осіб, що представляли п’ять політичних партій. Частина — позафракційні.
Фракція партії “Пропозиція” найчисленніша й налічує 16 депутатів. По шестеро представників мали “Слуга народу” (один склав повноваження в 2023-му році) та “Європейська Солідарність”. Стільки ж у Житомирі позафракційників (ОПЗЖ). Ще четверо обранців від політичної партії “Сила і честь”. І найменше — троє — від “ВО “Батьківщина”.
Саме остання має найгірші показники відвідуваності — 100% прогульників. На другому місці антирейтингу розташувалися позафракційні ексопезежівці (83%), на третьому — представники “Сили і честі” (75%).
Причина низького показника присутності, за словами самих депутатів, полягає в організації роботи: 7 з 9 засідань сесій були позачерговими. Проте цифри свідчать, що це не надто впливає на присутність у залі.