Депутати просять ввести жорсткі санкції щодо Росії, зокрема відключення від платіжних систем та заборону експорту до високих технологій до РФ, інформує "Суспільне".
"За" проєкт постанови № 7088 проголосували 336 депутатів.
"Цим рішенням Російська Федерація здійснила черговий акт агресії та вкотре грубо порушила державний суверенітет і територіальну цілісність України в рамках міжнародно визнаних кордонів", – ідеться у документі.
"Верховна рада наголошує, що Крим і Донецька і Луганська області залишаються територіями України. Закликає іноземні держави не визнавати незалежність утворень на території України", – заявив голова ВР Руслан Стефанчук.
Як заявляли парламентарі, постанову переписали у більш жорсткій редакції, яка передбачає заклики до введення серйозних санкцій проти Росії. У прийнятому документі мова йде про заморозку ПП-2 (газопровід Північний Потік, - ред.) та відключенні від SWIFT (міжнародна система грошових переказів, - ред.) а також заборону продажу в РФ високих технологій у сфері енергетики та ВПК.
"Ми дуже ретельно і зважено працювали. Дуже важлива річ, що брали участь в цьому всі представники фракцій. Ми хочемо висловити єдину позицію перед лицем тієї загрози, яка зараз існує. Йдеться про небезпеку повномасштабної війни. Ми просимо посилити санкції і це є наша позиція. Дається оцінка рішенню Путіна щодо визнання. Це продовження війни", – заявив народний від "СН" Олександр Мережко.
Як голосували депутати
За інформацією "Слово і діло", від "Слуги народу" було 224 голоси "за", одна людина не голосувала, 16 – були відсутні.
У "Європейській солідарності" звернення парламенту підтримали 25 із 27 депутатів (двох не було), у "Батьківщині" – 21 із 25 нардепів (четверо були відсутні).
У групі "Довіра" було 19 голосів "за", у "За майбутнє" – 16. У фракції "Голос" постанову підтримали 17 депутатів, один не голосував і двоє – були відсутні.
За звернення проголосували також 11 позафракційних депутатів, один утримався, один – не голосував та 12 – були відсутні.
Фракція "Опозиційна платформа – За життя" була відсутня майже всім складом під час голосування – не було 39 осіб. Троє депутатів – Юрій Павленко, Олександр Фельдман та Григорій Мамка – голосували "за".
Інфографіка: Слово і діло