Передбачається, що в рамках програми "Нове село" населені пункти в сільській місцевості, будуть реформовані за прикладом подібних зон, вже наявних в Новотроїцькому і Щасті. У селах будуть створені особливі сервісні простори, що мають назву "Центри тяжіння", в яких будуть розміщуватися:
- медичні центри,
- пожежні пункти,
- супермаркети,
- відділення національної поліції,
- аптеки (що працюють за програмою "Доступні ліки"),
- відділення поштового зв'язку
- Центри надання адміністративних послуг.
По периметру таких зон будуть розташовані бігові та велодоріжки з сучасним освітленням, розважальні центри, кінозали, дитячі майданчики та спортивні комплекси.
До реалізації цього проєкт залучатимуть представників приватного бізнесу, тому, що такі дії дозволять не витрачати кошти, закладені в Державному бюджеті. Крім облагороджування території сіл, також будуть реалізовані освітні програми, що передбачають оснащення місцевих освітніх установ сучасною комп'ютерною технікою.
Всього ж планується запустити близько 1 000 таких програм по всій Україні. За кожним з проєктів держава закріпить окремого модератора, який проведе конкурси для приватних інвесторів, які побажали взяти участь у реалізації президентської ініціативи "Нове село".
Втім, за словами Володимира Зеленського, в уряді не зупиняться тільки на поліпшенні умов життя в українських селах. У проєкті "Нове село" включили й умови, що допомагають у розвитку тваринництва, що дозволить наситити внутрішній український ринок, і зупинить зростання цін на м'ясо-молочну продукцію.