Ми в соцмережах
  • Головна
  • Влада
  • Депутату Кропачову оголосили підозру у вчиненні смертельної ДТП

Депутату Кропачову оголосили підозру у вчиненні смертельної ДТП

  • 28 грудня, 2020 16:28
Депутату Житомирської обласної ради Дмитру Кропачову оголосили підозру у вчиненні смертельної ДТП. Досудове розслідування у справі тривало два роки. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив сам Кропачов.
 

"Отже, досудове розслідування у справі про ДТП завершилося, і я набув статусу підозрюваного, що спростовує чутки про "зам’яв за енну суму". Мені дали час на ознайомлення з матеріалами справи (4 томи). Я зрозумів, чому так довго тривало слідство: експертизи неоднозначні й не дозволяють категорично стверджувати про наявність/відсутність прямого причинного зв’язку між моїми діями та заподіянням смерті пішоходу. Усвідомлюючи, що будь-який водій несе відповідальність, вважаю себе винним, бо перевищив дозволену в населеному пункті швидкість та рухався 80-90 км/год (дозволена швидкість – до 50 км/год). Однак адвокат зазначає, що ситуація неоднозначна щодо того, міг я уникнути наслідків чи ні та чи пов’язано це з порушенням правил дорожнього руху. Іншими словами, наявний чи відсутній склад злочину. Істину може встановити лише суд", – зазначив депутат.


Кропачов обіцяє оприлюднити результати досудового розслідування та надати докази, що аналізи з декількох медичних закладів показали відсутність в його організмі наркотичних речовин та алкоголю.
 

"Пішохода я бачив, проте не очікував саме такого розвитку подій. Давати оцінку діям пішохода вважаю некоректним. Свідчення надав, вони публікувалися й у ЗМІ. Пішохід був поза межами пішохідного переходу. Тривалість розслідування була не на мою користь, бо на цьому постійно робилися якісь спекуляції. Я – законослухняний громадянин, ніде не ховаюся і живу досить публічним життям. Наскільки розумію, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом на слідство відведено 18 місяців. Під час проведення експертиз цей термін зупиняється. При оголошенні підозри є термін, у який треба передати справу до суду. Він обмежує слідство: мене тримали в статусі свідка, щоб провести всі слідчі дії та необхідні експертизи для обґрунтування підозри. Злочин, у якому мене підозрюють, є тяжким, однак він неумисний. Усі, хто сідає за кермо, не застраховані від порушення правил дорожнього руху та страшних наслідків. Я не уникаю відповідальності. Однак, як усі громадяни, маю право на юридичний захист та справедливий суд. Також нагадую про презумпцію невинуватості", – пише Дмитро Кропачов.


Він також наголошує, що потерпілі не мають до нього моральних та матеріальних претензій.


Як повідомляв "Журнал Житомира", вранці 26 листопада 2018 року прес-служба ГУНП повідомила, що водій автомобіля Toyota Highlander, 38-річний житомирянин, рухаючись у напрямку Житомира, вчинив наїзд на пішохода, 60-річну місцеву жительку, яка йшла по нерегульованому пішохідному переходу на неосвітленій ділянці дороги. У результаті ДТП жінка загинула на місці події.

Невдовзі вдалося з’ясувати, що за кермом автомобіля Toyota був депутат Житомирської обласної ради Дмитро Кропачов. У грудні 2018-го депутату не пред’явили звинувачення у справі про смертельне ДТП і він проходить по ній як свідок. В лютому 2019 року "братчики" Корчинського зіпсували Дмитру Кропачову випуск з академії, обливши його зеленкою та вигукуючи "Вбивцю на нари!". В кінці травня 2020 року розслідування продовжили ще на пів року - до 25 листопада. У липні 2020 року стало відомо, що в справі Кропачова завершили всі експертизи.
Поділитись

Новини по темі: