До 70-ї виправної колонії міністр прибув уранці. Черговий спочатку не впізнав міністра, але потім провів Малюську в їдальню, де саме готували рибу. Цю смажену рибу ув’язнені відмовляються споживати.
"Навіть коти її не їдять", - зазначають в’язні, додаючи, що їжу їм передають із дому.
"Це проблема. З цим потрібно щось вирішувати. Однозначно, на харчуванні крадуть", - резюмує Малюська.
У колонії є підсобне господарство: тримають нутрій і перепілок, виготовляють тротуарну плитку. За рахунок цього і виживають, стверджує керівник установи і скаржиться на низьку зарплатню.
Тим часом засуджені з сусіднього із колонією виправного центру, де м’якший режим і можна працювати, нарікають: не отримують і своїх кількох сотень заробленого.
Керівник установи пояснює, що така ситуацію склалася через те, що контрагентські об’єкти ще не розрахувалися. Малюська обіцяє розібратися із затримками, а для скарг залишає свою електронку.
Коментар міністра в фейсбук
Перевірка без попередження у неділю вже стала традицією. На цей раз це Бердичів та відвідини колонії №70 і виправного центру №108. Загальне враження: на відміну від СІЗО, колонії та виправні центри можуть заробляти гроші від господарської діяльності, а тому їх стан та рівень утримання ув’язнених істотно ліпший.
У підсобному господарстві колонії: кури, перепели та навіть нутрії.
Є доступ до інтернету, хоча лише на одному комп’ютері (історію переглядів у браузері перевірив – до соцмереж чи порнофільмів доступу не було). Ключова проблема – харчування. На їжу державний бюджет витрачає мільйони гривень, а її якість, м’яко кажучи, бажає кращого. І багато хто її зовсім не вживає та харчується своїм.
Умови перебування «довічників» задовільні, вони мають можливість працювати та непогано в’яжуть (фото шкарпеток виклав).