21 травня, 2022
Ми в соцмережах

З 1 лютого за світло доведеться платити більше

  • 26 січня, 2011 12:36
  • 2354
З 1 лютого 2011 року в Україні вступають в силу нові тарифи на електроенергію.

Вони будуть поширюватися на тих, хто спалює більше 150 кВт/год електроенергії на місяць або більше 250 кВт/год (якщо в квартирі встановлена електроплита або електроопалення).

Причому платити за новими тарифами доведеться тільки за електрику, спожиту понад цю норму - 31,67 коп. за кВт/год. Все, що до ліміту, потрібно оплачувати за старим тарифом - 24,36 коп. за кВт/год.

Наприклад, якщо сім'я спалює на місяць 200 кВт/год, то за 50 кВт/год, спожитих понад норму, доведеться заплатити не 12,18 грн., А 15,83 грн. У цілому ж за новими тарифами доведеться заплатити 52,37 грн., а не 48,72 грн., як раніше.


Кого торкнеться

У НКРЕ говорять, що понад 150 кВт/год споживає менше третини українських споживачів, а тому більшості громадян подорожчання не торкнеться зовсім. Так, за даними начальника відділу методології та розрахунку тарифів НКРЕ Руслана Кайдаша, за новими тарифами буде платити приблизно 6 мільйонів абонентів (всього їх майже 19 мільйонів).

Втім, опитування показало, що досить багато людей все-таки перевищує фатальну норму. Причому навіть без таких ненажерливих приладів, як кондиціонер і електрообігрівач. Так, сім'я із трьох чоловік у середньому накручує на лічильнику 180-200 кВт/год на місяць, користуючись холодильником, пральною машиною, телевізором, комп'ютером, мікрохвильовою піччю. Плюс, звичайно ж, освітлення.

Хоча, як бачимо, навіть у разі споживання 200 кВт/год подорожчання буде незначним - менше 4 грн.

Дещо гірше (але теж не смертельно) доведеться тим, хто крім «стандартного набору» користується ще кондиціонером, обігрівачем і бойлером (у багатьох містах взагалі немає гарячої води або її відключають на літо). У такому випадку норма може бути перевищена і на 150-250 кВт/год, що дасть збільшення плати на місяць на 11-18 грн.


ЯК ЗЕКОНОМИТИ

Електрики радять звернути увагу на дрібниці, щоб не перевищити поріг в 150 кВт/год. Наприклад, встановити енергозберігаючі лампочки замість звичайних. «Вони споживають енергію на 70-80% менше. Єдиний мінус - вони дорого коштують (30-45 грн., в той час як звичайні - 6-7 грн.) Але змінювати їх потрібно набагато рідше. Не частіше ніж раз на рік-півтора », - каже електрик Василь Токаренко.

Також слід відключати всі прилади від електромережі, якщо ви їдете надовго з квартири - багато з них продовжують працювати в режимі, що чекає і спалює електроенергію, нехай і небагато. При пранні не дуже брудної білизни краще вибрати економне прання на 30 хвилин.

Якщо є бойлер - встановити невисоку температуру нагрівання, близько 50 градусів. Можна подумати і над заміною телевізора: старі, з електронно-променевою трубкою, споживають до 400 Ватт на годину, тоді як нові, з плоским екраном, - в середньому 140 Ватт. Якщо є бажання і можливість - можна встановити реле, яке буде вимикати, наприклад, світло в туалеті через 15 хвилин після включення.
Поділитись

Новини по темі: