Ми в соцмережах
  • Головна
  • Технології
  • Спецслужби рф використовували мобільну гру для вербування українських дітей - СБУ

Спецслужби рф використовували мобільну гру для вербування українських дітей - СБУ

  • Фото: ілюстративне
  • 24 травня, 2022 16:34

Служба безпеки України виявила, що спецслужби росії використовували один із застосунків для смартфонів, аби залучити українських дітей до підривної діяльності.

Як повідомили у пресслужбі СБУ, за умовами ігрового застосунку, гравець повинен відшукати "коробки" з віртуальними призами, які потім можна обміняти на віртуальні кошти.

Під час пошуку "коробок" гравці повинні пройти певний маршрут та фотографувати його. Зокрема об'єкти критичної та військової інфраструктури на території різних населених пунктів. Всі зроблені фото потрібно завантажити в ігрову базу застосунку.

З'ясувалось, що доступ до адміністративних даних цього застосунку має підконтрольна спецслужбам РФ ІТ-компанія, зареєстрована в одній з європейських країн і займається розповсюдженням інтерактивних платформ.

"Таким чином, ворог "в темну", тобто без їх відома, використовував українських дітей для збору інформації про розташування стратегічно важливих об'єктів", – зауважили в СБУ.

До прикладу, лише у Кіровоградській області було затримано двох підлітків, які для гри робили фото блокпостів, елеваторів та транспортних шляхів.

Поділитись

Новини по темі: