Ми в соцмережах
  • Головна
  • Технології
  • Робототехніка та окуляри віртуальної реальності: в Житомирі презентували один з трьох stem-хабів

Робототехніка та окуляри віртуальної реальності: в Житомирі презентували один з трьох stem-хабів

  • Фото: Журнал Житомира
  • 28 липня, 2023 20:00

У серпні в Житомирський області планується відкриття 17 STEM-лабораторій на базі закладів середньої та професійно-технічної освіти. STEM-лабораторія — це простір, оснащений різноманітною робототехнікою і створений задля розвитку дітей та молоді. Програма реалізується за підтримки ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн» та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). 

Журнал Житомира завітав на презентацію однієї із таких лабораторій в Житомирському професійному ліцеї.

«В школі нас навчають формулам, а що далі робити з цими формулами не пояснюють. Саме в цьому просторі є можливість реалізувати свої знання і використати їх на практиці, створивши щось корисне», — розповідає координаторка stem-лабораторій Анастасія Батирєва.



Фото: Журнал Житомира

В STEM-лабораторії представлене наступне оснащення:

  • 3D-принтер
  • Лазерний верстат
  • Фрезерувальний верстат
  • Два набори VR-окулярів
  • 15 столів для учнів
  • 15 ноутбуків.


Окрім цього є ще комплекти мікроконтролерів та проектори.


Фото: Журнал Житомира

«Незважаючи ні на що діти повинні навчатися, розвиватися та мати можливості реалізувати себе», — наголошує адміністраторка лабораторії.

На думку директорки Житомирського професійного ліцею Деревʼянко Олени, це простір, де діти зможуть розкрити свої таланти, відкрити неймовірний світ науки, технологій, інженерії і математики. Тут студенти мають змогу втілювати свої проєкти в реальність. Вона виразила неймовірну подяку всім, хто долучився до організації даного простору.


Фото: Журнал Житомира

«Дякую ЮНІСЕФ. Цей простір варто називати хабом, тому що він створений не лише для нашого ліцею, ним можуть користуватись діти інших закладів. Учні та студенти можуть створювати свої проєкти, досліджувати, експериментувати. Це новинка в освітньому процесі нашого закладу. Лабораторія урізноманітнить заняття з хімії, фізики, математики», — каже методистка Олена Жидецька.

За словами пані Олени, навчання спрямоване на розвиток критичного мислення, аналізу, логіки, вміння проєктувати. Ще однією ціллю створення лабораторії є пошук талантів та їх шліфування, вихід на всеукраїнський та міжнародний рівень.

Адміністратор stem-лабораторії Михайло продемонстрував роботу оснащення.

«Тут діти можуть створити будь-яку 3-D модель, побудувати робота, надрукувати деталі до нього», — каже він.

Також викладачі продемонстрували роботу VR-окулярів. Кожен бажаючий мав змогу спробувати ними скористатись.


Фото: Журнал Житомира


Анастасія Батирєва стверджує, що лабораторія створена для того, щоб діти розуміли як надалі вони можуть використати свої знання.

В Житомирі планується відкриття ще двох хабів: на базі спортивного ліцею та ліцею №23. Відкриття лабораторій планується у серпні, для того щоб учні мали можливість ознайомитись із технікою та обрати групу, у якій вони будуть навчатись. 

«Мені дуже подообається тут навчатись, це цікаво», — каже Дмитро.

«Доволі цікаво працює 3-D принтер, хотів би далі навчатись ним користуватись. Цікаво спробувати друк різних фігур. Найперше — чохол для телефону, бо нема», — жартує Віталій.



Фото: Журнал Житомира

«Наше завдання зараз знайти тих діамантів та розвинути їх. Хочемо побачити, що діти виготовлять за навчальний рік. Можливо влаштуємо в кінці року ярмарок, щоб презентувати роботи учнів за рік», — каже Анастасія.

Поділитись

Новини по темі: