24 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Технології
  • «Поліські пташки» – у Житомирі стартував ще один проєкт з виготовлення FPV-дронів

«Поліські пташки» – у Житомирі стартував ще один проєкт з виготовлення FPV-дронів

  • Фото: сторінка в Facebook "Поліські пташки"
  • 19 лютого, 2024 11:14

У Житомирі вже стартував новий волонтерський проєкт під назвою «Поліські пташки», в рамках якого учасники виготовляють FPV-дрони.

Про це в ефірі Українського радіо Житомир розповів засновник ініціативи Сергій Хоменко.

За його словами, FPV-дрони замовляють військові підрозділи, з якими він співпрацює в рамках іншої волонтерської ініціативи - «Поліські броніки». Майже два роки житомирянин безкоштовно забезпечує бронежилетами захисників.

«Ми співпрацюємо із великою кількість військових підрозділів. Є підрозділи, які займаються малою авіацією, є ті, хто займається розвідувальною авіацією, вони мають навички в застосуванні FPV-дронів і величезний запит в таких апаратах. Першочергово у нас будуть забезпечуватися як мінімум три військові частини», — зазначає Сергій Хоменко.

Збором дронів займатиметься 6-7 людей. 15 лютого команда вже передала перший зібраний дрон.

«Цей перший дрон передаємо для того, щоб нам по ньому вказали на якісь побажання і розповіли про досвід його застосування. Хочемо за тиждень зібрати та відпрацювати ще 11 дронів. І щоб ми всі побажання врахували при збиранні цієї першої зграї наших "Поліський пташок"», — зазначає волонтер.


Фото: сторінка в Facebook "Поліські пташки"

Сергій Хоменко наголошує, що «Поліські дрони» мають гарні характеристики: в теплу пору року вони із вантажем 900 грамів долають 14 кілометрів, взимку ця відстань трохи менша. Собівартість дрона — 13 тисяч гривень, це гроші на закупівлю комплектуючих.

«Ми маємо фах, хист, необхідні навички, ми можемо знайти китайського виробника якісних запчастин. На вітчизняному ринку сьогодні можна придбати тільки пропелери та акумулятори і періодично рами для дронів. Ми забезпечимо якісну перевірку зібраних дронів. Щоб за мінімальну ціну ми отримували якісний апарат», — наголошує засновник проєкту.

Для тих, хто хоче самостійно збирати дрони, організатор проєкту радить на початках працювати з фахівцями-інженерами, наприклад, з житомирської ініціативи «Народний дрон».

За його словами, є багато нюансів, які потрібно врахувати для нормальної роботи безпілотного літального апарату. Зокрема, частоту, на якій він буде працювати, щоб максимально уникнути застосування противником засобів приглушення.

Для виготовлення дронів вкрай потрібна підтримка людей.

«Я сам за фахом інженер, тому підібрати однодумців-фахівців мені великої проблеми не склало. Проблема тільки в донатах. Ті люди, які з нами працюють ось вже майже 2 роки в проєкті "Поліські броніки", знають, що ми гарантуємо, що кожна копійка буде використана максимально ефективно і якісною», — каже Сергій Хоменко.

Реквізити для донатів можна знайти на офіційній сторінці «Поліських пташок» у Facebook.

Поділитись

Новини по темі: