10 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Технології
  • Інтернет без електрики.  Як усе налаштувати, щоб бути в мережі під час блекауту

Інтернет без електрики.  Як усе налаштувати, щоб бути в мережі під час блекауту

  • Фото: unsplash
  • 22 вересня, 2023 17:57

Ворог знову почав тероризувати нашу енергетику. Днями були зафіксовані перші за 6 місяців удари по енергетичній інфраструктурі. Низка населених пунктів Житомирщини лишились без світла.

Аби мати змогу повноцінно працювати, бути на зв'язку та в курсі важливих новин, варто потурбуватись про роботу інтернету без електрики.

Як це зробити - розповіли в проєкті dovidka.info.

 

Оптоволокно від провайдера

 

Якщо ваш провайдер забезпечив безперебійний інтернет за допомогою волоконно-оптичного кабелю, то з'ясуйте, чи готове обладнання до ймовірних відключень.

А якщо у вашому будинку не було *PON-технології, поцікавтесь, чи планує провайдер її налаштувати.

*PON-технологія - метод, що дозволяє підвести інтернет від обладнання провайдера до комутатора в багатоповерхівці за допомогою оптоволокна.

 

Як заживити роутер?

 

Якщо волоконно-оптичний кабель в будинку є, то все одно Wi-Fi роутер треба додатково забезпечити резервним живленням. Це можна зробити через павербанк, блок безперебійного живлення або інші пристрої.

В Іншому випадку інтернет працюватиме лише на одному пристрої, до якого ви приєднаєте оптоволоконний кабель.

Найдешевший спосіб заживити роутер - від павербанка.

Крок 1. З'ясуйте, скільки саме вольт потрібно для роботи роутера. Ця інформація є на задній панелі. Найчастіше - 9 або 12 вольтів (рідше - 5 вольтів).

Крок 2. На павербанку прочитайте, чи вистачить його для живлення роутера.

Крок 3. Візьміть кабель-перетворювач USB 5B/DC 9B або USB 5B/DC 12B, тригер кабелю вставте в роутер, а інший кінець - у павербанк. Він перетворить напругу на виході з павербанка на ту, яка необхідна роутеру. Найчастіше в роутерів однаковий DC-роз'єм - 5,5 міліметрів. Але перед тим, як придбати кабель, перевірте це.

 

Starlink та аналоги

 

Starlink - це майже 100% гарантія доступності інтернету. Але є мінуси - висока вартість та часто низка швидкість.

Щоб супутниковий інтернет працював, також потрібне безперебійне живлення. А крім цього, відповідні умови: широкий огляд неба без дерев та високих будівель. Найкраще - дах будівлі або відкритий балкон високих поверхів багатоповерхівки.

Окрім Starlink, є й інші провайдери, наприклад українські DataGroup та нідерландський Inmarsat.

Поділитись

Новини по темі: