У Житомирській області вже перебуває понад 60 тисяч громадян України, які вимушені були залишити власні домівки через війну, яку розв’язала росія.
Про це заявив голова Житомирська військової адміністрації Віталій Бунечко.
"За короткий час ми опанували багато нового. Як організовувати евакуаційні маршрути та коридори, як у чистому полі заправляти автобуси, що вискочили з-під обстрілів, як приймати людей, змучених війною, 24/7 і надавати їм не лише прихисток, гаряче харчування, медичну та психологічну допомогу, а й головне – людське ставлення та допомогу від щирого серця", – сказав Бунечко.
Він додав, що Урядом впроваджено декілька програм підтримки тимчасово переміщених осіб та людей, які надають їм прихисток на більш безпечних територіях. Для того, щоб скористатися цими програмами та отримати фінансову підтримку від держави, необхідно офіційно зареєструватися.
"Сьогодні спільно з начальниками районних адміністрацій та територіальними громадами провели нараду, на якій наголосили на необхідності активізувати реєстрацію вимушених переселенців. Адже Державою встановлений термін до 14 квітня", – додав Віталій Бунечко.
Ті, хто встигне зареєструватися до цього терміну, зможуть отримати допомогу у розмірі від 2000 гривень для дорослих та до 3000 гривень для дітей. Власники житла, де проживатимуть офіційно зареєстровані внутрішньо переміщені особи, отримуватимуть компенсації по 450 гривень на людину.
Ще одна програма впроваджена під егідою Міністерства соціальної політики України разом із ЮНІСЕФ, що передбачає фінансову допомогу для незахищених родин із дітьми, які постраждали через війну.
Виплата складає 2220 гривень для кожного члена сім’ї на місяць, але не більше як для п’ятьох людей. Подати заявку на отримання допомоги можна на сайті: register.unicef.org.