19 вересня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Житомир огорнули сморід та димка: що відомо про моніторинг повітря та штрафи паліям

Житомир огорнули сморід та димка: що відомо про моніторинг повітря та штрафи паліям

  • Фото: читачі ЖЖ
  • 9 вересня, 2024 14:16

Упродовж кількох днів у різних районах Житомира та приміських селищ жителі повідомляли про задимленість, концентрацію різного смороду й горілості.

Станом на 9 вересня станція громадського моніторингу стану атмосферного повітря Eco City, встановлена в рамках реалізації програми "Чисте повітря для України" зафіксувала забруднення повітря у місті:

Скриншот 

Одразу кілька локацій мають відхилення.

Причини 

 

За інформацією Головного управління ДСНС України в Житомирській області основною причиною є пожежі в екосистемах. Зокрема такі випадки почастішали в Житомирі та районі.

"Горіло в усіх районах області, але найбільше у Житомирському. Там минулої доби сталося 32 таких загоряння. Загалом від початку року в області вже ліквідовано 2320 пожеж, 1260 з яких це в екосистемах!!! А найстрашніше те, що маємо трьох загиблих та двох травмованих від самостійного гасіння таких загорянь. Уся кількість загорянь у більшості випадків це результат людської безвідповідальності, адже траву підпалюють навмисно або вона загоряється від кинутого недопалка чи не загашених багать", - йдеться в повідомленні.

"Наполегливо ЗАКЛИКАЄМО мешканців області дотримуватись правил пожежної безпеки в екосистемах, тим самим ви припините наносити шкоду довкіллю та самим собі", - зазначили в ДСНС.

Фото: ДСНС Житомирщини

Які покарання загрожують паліям трави

 

За умов рекордно високих температур жителів Житомирщини просять не допустити виникнення пожеж та їх розповсюдження на лісові насадження, торфовища, населені пункти.

Екологи нагадують про відповідальність, передбачену законодавством України:

  • за знищення або пошкодження рослинності зловмиснику загрожує штраф розміром від 3060 до 6120 гривень, а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень.
  • за ті самі дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожуватиме штраф у розмірі від 6120 до 12 240 гривень.

"Люди, які спалюють суху рослинність, мабуть, не до кінця усвідомлюють, що в країні війна і нашій землі і так достатньо пожеж від авіаударів та бомб російських окупантів", — наголошують екологи.

В умовах воєнного часу умисний підпал з метою нанесення збитків може прирівнюватись до диверсійної діяльності, що є кримінальним злочином. 

Такі дії передбачають покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Куди повідомляти про порушників

Номери телефонів "гарячої лінії" Державної екологічної інспекції Поліського округу: 068-717-03-34; +38 (0412) 46-49-54. Або ж можна повідомляти в поліцію.

Раніше Журнал Житомира повідомляв, що 3 людини загинули у пожежах в екосистемах та згоріло 700 гектарів рослинності: на Житомирщині надзвичайний рівень небезпеки

Поділитись

Новини по темі: