22 січня, 2025
Ми в соцмережах

У центрі Житомира жінку покусала собака: які ризики

  • Фото: Журнал Житомира
  • 8 травня, 2024 19:19

У центрі Житомира жінку вкусила собака. Допис про це з'явився у телеграм-каналі «Підслухано Житомир / pzhytomyr».

Фото: скриншот публікації

Дописувачка попросила допомоги у пошуках собаки, від якої зазнала укусу. Жінка хоче з’ясувати, чи тварина здорова. Подія трапилася 6 травня, приблизно о 15:30, поруч з кафе «Файна Кнайпа» на Новому бульварі.

Мені потрібно знайти собаку і запевнитись, що в неї немає сказу. Лікарі сказали 10 днів слідкувати за собакою, або пройти місячний курс вакцинації від сказу, — йдеться у повідомленні.

Журнал Житомира звернувся на гарячу лінію 103 по консультацію фахівців з екстреної медичної допомоги. Там пояснили, що у випадках укусів чи інших травм, спричинених тваринами, потрібно одразу звертатися у травмпункти для отримання необхідної медичної допомоги.

Залежно від віку потерпілого дітей направляють у травмпункт дитячої обласної лікарні, а дорослих приймають у травмпунктах лікарень №1 та №2, — розповіла нам фельдшер.

Медики радять обробити рану: промити мильним розчином та водою, нанести антисептичний засіб, закрити місце поранення чистою пов’язкою. Однак, після здійснення цих заходів потрібно обов'язково звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

У травматологічному пункті Центральної міської лікарні №1 нам підтвердили наявність вакцини від сказу. Її застосовують, коли існує підозра на зараження.

Лікар оглядає постраждалого та вирішує, чи потрібно проводити щеплення. Вакцина на даний момент є, як і була раніше, — повідомили нам телефоном.

У травмпункті  повідомили, що в середньому, з такою проблемою звертається від 15 до 30 людей на місяць. Це може залежати від пори року та активності тварин.

Центр громадського здоров’я МОЗ України повідомляє, що людина може заразитися від хворої на сказ тварини не тільки через укус чи подряпину, а й шляхом потрапляння зараженої слини на слизові оболонки чи пошкоджену ділянку шкіри. Вірус сказу вражає центральну нервову систему та може призвести до летальних наслідків, якщо не надати вчасну медичну допомогу.

Захворюванню можна запобігти шляхом щорічної вакцинації свійських тварин та уникання контакту з дикими, а також звертаючись по медичну допомогу після потенційного зараження до появи симптомів.  

У випадку укусу, пошкодження шкіри або контакту з зараженою слиною тварини, рекомендується проведення профілактичної імунізації антирабічною вакциною. Згідно з класичною схемою, така вакцинація передбачає п’ять уведень: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні. У разі появи симптомів специфічного лікування не існує, і захворювання практично завжди призводить до смерті.

Симптоми на початку інфікування включають підвищення температури, біль, поколювання чи печіння у місці пошкодження. Інкубаційний період може тривати від 1 тижня до 1 року (зазвичай становить 2-3 місяці), залежно від факторів, таких як місце укусу та вік постраждалого.

Раніше Журнал Житомира вже інформував про фіксування випадків сказу в Житомирській області цього року.

Домашній пес покусав селян: у громаді на Житомирщині виявили випадок сказу та оголосили карантин.

На Житомирщині зафіксовано другий випадок сказу. Під загрозою чотири громади. 

На Житомирщині від сказу вмерла домашня собака. Покусали безпритульні тварини.

Поділитись

Новини по темі: