17 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • З 1 січня пільги на житлово-комунальні послуги надаються виключно у готівковій формі: як отримати

З 1 січня пільги на житлово-комунальні послуги надаються виключно у готівковій формі: як отримати

  • Фото: ілюстративне / ua.depositphotos.com
  • 18 січня, 2023 15:44

В Україні з 1 січня цього року пільги на житлово-комунальні послуги надаються виключно у грошовій готівковій формі. Це регламентується відповідною постановою Кабміну №1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України». 

 

Як отримати пільги на оплату комунальних послуг у грошовому вигляді

 

Тим пільговикам, які до грудня 2022 року вже отримували відповідні пільги у готівковій формі, а також тим, які звернулися за наданням виплати починаючи з грудня 2022 року, Пенсійний фонд перерахує кошти на їх рахунки, відкриті в уповноважених банках або для виплати через відділення «Укрпошти». Це залежить від способу виплати, обраного одержувачем пільги.

Для пенсіонерів, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі, виплата здійснюватиметься шляхом перерахування коштів на їх пенсійні рахунки в уповноважених банках або через відділення «Укрпошти», де людина отримує пенсію.

Громадянам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі і не є пенсіонерами, кошти на виплату пільг перераховуються на їх поточні рахунки, відкриті Пенсійним фондом України в АТ «Ощадбанк».

Про відкриття такого рахунка в банку, органи Пенсійного фонду України інформують пільговика.

Щоб одержати кошти з такого рахунку, потрібно особисто звернутися до АТ «Ощадбанк» для укладення договору банківського рахунка.

Якщо людина хоче отримувати кошти на виплату пільг на рахунок, відкритий в іншому банку, або через відділення АТ «Укрпошта», вона має звернутися із відповідною заявою до територіального органу Пенсійного фонду одним зі способів:

  • особисто до будь-якого сервісного центру головного управління Пенсійного фонду;
  • поштою;
  • через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Поділитись

Новини по темі: