База Поліського національного університету перетворилася на склад продукції, гуманітарної допомоги для медиків, військових, переселенців, житомирян похилого віку, які не можуть самі про себе подбати. У коробках різне починаючи від продуктів харчування, закінчуючи теплими речами чи навіть технічним спорядженням. Від 24 лютого в Житомир прийшло 5 вантажівок на область та 7 на місто, кожна важила близько 20 тонн.
Журнал Житомира побував в гуманітарному штабі та дізнався, як він працює.
Проректор Поліського національного університету Іван Мартинчук розповідає, що університет з перших днів разом з Європейськими партнерами, об'єдналися і почали допомагати людям.
"У Польщі є такий наш товариш Володимир Дурава, він керівник компанії ITM Industry Group, фактично він сам родом з Житомира. Ми з ним працюємо по науковій роботі і практичній роботі і товаришуємо. Ще у перші дні війни ми почали формувати гуманітарний спільний конвеєр. Перші машини були поставлені на місто, а потім було прийнято рішення допомогати самостійно переселенцям і безпосередньо військовослужбовцям України", – зазначив Іван Мартинчук.
Польські компанії, українські, викладачі Поліського національного університету працюють задля спільної цілі – допомоги людям.
"Знаєте, от наприклад AMM Project (Польща) поєднав всіх європейських партнерів і створив на базі своєї фірми логістичний центр продуктів першої допомоги для України, а от ITM Cargo (Україна) в особі директора Катерини Стрельченко, – забезпечила логістику. Українська компанія ENCON в особі директора Івана Гур’єва та технічного директора Олександра Жуковського забезпечили надання гуманітарної допомоги від Німецьких партнерів. ENCON TRADE (Україна) в особі директора Марії Хрустицької, забезпечила всі організаційні питання по Український стороні. ITM Project (Україна) за підтримкою директора, займалися всіма питаннями розвантаження та розподілення товарів разом з нами: міською та обласними адміністраціями міста Житомир, а особливо – Поліським Національним Університетом в особі ректора – Олега Скидана і всього трудового колективу університету. Вся допомога Україні та місту Житомиру була профінансована ITM Industry Group, її партнерами та друзями і передана безкоштовно. Приємний факт, що коли у нас приходить цей транспорт, то всі чоловіки викладачі, доценти, професори, кандидати наук – всі ми стоїмо в ряд і працюємо на загальну мету. Немає точно розділення по якимось таким науковим званням, всі працюємо, як єдина команда", – говорить проректор Іван Мартинчук.
Велику допомогу надсилають для військових: надають все, що вони потребують.
"Вже сьогодні (21 квітня, - ред.) відгружаємо на 1 батальон 95 бригади вантаж. Вимушено переселеним громадянам, безпосередньо людям, які приїхали з гарячих точок, адже у них не було нічого. У нас адресний підхід, тобто, якщо людина потребує, то ми намагалися сформувати ту частину допомоги, котра потрібна, в список і передаємо їм особисто в руки. Ми працюємо офіційно по актам. Допомагають нам і викладачі з медичного інституту, вони перебирають медичні предмети, які прийшли і ми тоді знаємо адресно, куди їх перенаправляти. Частину вже перебрано військовим медикам та медичним установам. Технічне обладнання для військових (фонарики, туристичні обіди)", – додав проректор Поліського національного університету.
34-річний житомирянин Ярослав возить вантажі в Макарів, Бучу. Допомагає як може.
"У першу чергу я не військовозобов’язаний, всидіти вдома не зміг та і як? Коли душа рветься хоч якось підтримати людей. Скажімо, в самі перші дні возив хлопцям на блокпости їжу. Наразі доставляю вантажі в Макарів та в інші населенні пункти по житомирській трасі. Люди в жахітті жили в окупації. Розказують різне і нас зустрічають з великою вдячністю".