У червні в селі Перемога (Оліївська громада Житомирського району) було зареєстровано випадок сказу у безпритульного кота.
Про це 24 червня інформує Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
"В ході епідрозслідування фахівці Житомирського районного відділу встановили, що хворий кіт покусав трьох людей, а ще двоє осіб мали непрямий контакт з твариною. Кіт загинув, патматеріал було досліджено та виявлено сказ. Потерпілі особи, які були в контакті з хворим на сказ котом, отримують антирабічне лікування. Фахівці ветеринарної служби вживають належних заходів для ліквідації захворювання на території громади", - йдеться в повідомленні.
Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Джерелом збудника сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини м’ясоїдні (дикі та домашні). Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.
У разі інфікування людини необхідно введення антирабічної вакцини. Таких щеплень має бути п’ять: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні.
Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків.
Для профілактики сказу необхідно:
• регулярно вакцинувати свійських тварин;
• уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами.