Громадська організація «Український Жіночий Батальйон» — це обʼєднання дівчат, які створюють надійний тил для захисників України з початку повномасштабного вторгнення.
Журнал Житомира поспілкувався із представницею ГО Еліною, яка в «Українському Жіночому Батальйоні» виконує обовʼязки дизайнерки. Також Еліна є керівником нового проєкту ГО «Голос жінки».
Історія створення «Українського Жіночого Батальйону» та його мета
«Організація була заснована в березні 2022 року у відповідь повномасштабному вторгненню», — розповідає Еліна.
Засновницею ГО є журналістка Альона Данілова. Її вітчим служить в ЗСУ з 2014 року, певний час перебував у полоні. Її чоловік — ветеран війни. Брат Альони також служить, отож і вона лишатись осторонь не змогла.
Фото: Український Жіночий Батальйон
В «батальйоні» волонтерить більше 60 дівчат. Всі вони дуже різні за своїми життєвими поглядами, інтересами та покликанням. Серед них є музикантки, лікарки, історикині, спортсменки, журналістки…
«Різні дівчата, різні професії, але мета у нас одна. Ми допомагаємо збирати кошти на амуніцію для дівчат та хлопців на фронті», — розповідає Еліна.
За час функціонування організація зібрала більше мільйона гривень і не зупиниться до повної Перемоги над ворогом.
Фото: Український Жіночий Батальйон
Новий соціально-психологічний проєкт «Голос жінки»
В декількох містах України (Львів, Чернівці, Київ, Миколаїв та Харків) вже діє новий проєкт «Голос жінки». Незабаром дівчата планують відкрити його і в Житомирі. Проєкт створений спеціально для жінок, які зазнали психологічних травм чи фізичного насилля через повномасштабне вторгнення росіян на території України.
Фото: Український Жіночий Батальйон
«Жінки можуть просто поділитись своєю історією, а можуть звернутись і за психологічною допомогою», — каже керівниця проєкту Еліна.
Наразі проєкт охопив більше 40 жінок, які захотіли поділитись своїми історіями. З їх дозволу вони опубліковані на сайті організації. Громадська організація хоче допомогти якомога більшій кількості жінок, тому розширює свої кордони.
На думку ініціаторок проєкту, історія кожної жінки унікальна, кожна з них повинна бути почута в Україні та за кордоном.
«Найбільше мене торкнулась історія про маму, яка більше тижня їхала до своєї пʼятирічної дочки з Києва до Миколаєва. Вона їхала крізь обстріли, з незнайомими людьми. Перші дні на Миколаїв йшли колони російської техніки, але він встояв. Для мене це найболючіша історія, тому що вона схожа з історією моєї родини», — ділиться Еліна.
На постійній основі в ГО працює Вікторія Любаревич-Торхова. Наразі організація розширює базу психологів та шукає нових спеціалістів.
Відзнака «Золоте серце»
Діяльність громадської організації була відзначена нагородою від Президента України «Золоте серце». Дівчата не очікували отримати нагороду.
«Хтось з дівчат просто випадково почув в новинах щось знайоме і тоді в чатах почали писати, що ми отримали відзнаку. Ми дуже горді, що наша робота визнається. Це стало окремими стимулом для продовження збору коштів, допомоги, підтримки», — розповідає Еліна.
Фото: Український Жіночий Батальйон
Як звернутись по допомогу до організації
Для отримання військової допомоги від ГО «Український Жіночий Батальйон» достатньо заповнити онлайн форму. Далі організація допоможе оформити звернення від частини на офіційному рівні та візьметься за збір коштів.
Щоб отримати психологічну допомогу чи поділитись своїм травматичним досвідом в рамках проєкту «Голос жінки» слід також заповнити спеціальну форму на сайті організації. Після цього з жінкою звʼяжуться менеджери проєкту та нададуть кваліфіковану допомогу.
«Можна звернутись на сайті чи в соціальних мережах. При зверненні варто вказати чи анонімною є історія і чи потребує жінка психологічної підтримки», — уточнює Еліна.
Проконсультуватись можна за номером: +380 097 898 46 40.
«Кожна жінка повинна бути почутою, кожна жінка має право на кваліфіковану психологічну допомогу. Вона не повинна відчувати себе самотньою в певній ситуації», — наголошує Еліна.
Фото: Український Жіночий Батальйон