31 липня у Житомирі відбулося відкриття Центру ментального здоров’я. Ця подія приурочена до проведення Дня спільнодії — засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Житомирській ОВА.
Тут будуть регулярно проводитися зустрічі консультантів з регіональними координаторами. Окрім консультацій, центр також пропонує тренінги, семінари та практичні заняття з фахівцями у сфері психологічного здоров'я.
«Нам дуже потрібен був майданчик, де ми могли б спілкуватися та приймати стратегічні рішення щодо виконання завдань програми «Ти як?», яка ініційована дружиною Президента Оленою Зеленською. Ми будемо мати майданчик, де зможемо вирішувати питання внутрішньо переміщених осіб, ветеранів, сімей ветеранів, дітей та будь-кого, кого ця програма стосується, а вона сьогодні стосується кожного з нас», — зазначила Наталія Остапченко, перша заступниця голови Житомирської ОВА.
Фото: Журнал Житомира
За її словами, цей простір більше призначений для прийняття рішень і буде працювати за потреби.
«Ми збираємося не рідше, ніж раз на місяць, буває набагато частіше. Залежно від того, які завдання перед нами стоять і як терміново їх потрібно вирішити», — каже Наталія Остапченко.
Новостворений центр розташовується в історичній будівлі КП «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЖОР, за адресою: вул. Михайлівська, 15.
«Михайлівську вулицю знають всі житомиряни — без виключення, а це приміщення комунальної власності, тобто це там, де ми могли зробити це «безболісно», без серйозних капітальних вкладень, просто відкрити майданчик, не залучаючи для цього додатковий або безмежний фінансовий ресурс», — зауважила заступниця.
Наразі Координаційні центри та центри життєстійкості суттєво масштабуються та працюють в територіальних громадах області.
Ірина Гладка, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» на Житомирщині, розповіла нам про сьогоднішнє засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення, на якому були присутні представники громадських організацій та голови ОТГ.
Фото: Журнал Житомира
На засіданні були представлені консультанти, які працюватимуть у шести громадах Житомирської області, впроваджуючи програму Всеукраїнського ментального здоров'я.
«Сьогодні було засідання спільнодії разом з Координаційним центром підтримки цивільного населення при Житомирській ОВА, керівницею якого є Наталія Остапченко. Вона і провела знайомство цих консультантів, які вже долучені до впровадження на точках програми Всеукраїнського ментального здоров'я у шести громадах Житомирської області. Ми ознайомили заступників, профільних очільників департаментів та голів ОТГ з цією програмою, щоб долучити також сусідні ОТГ», — повідомляє Ірина Гладка.
У межах зустрічі також було проведено навчання з підготовки консультантів.
«Ми презентували програму ментального здоров’я вкотре та підсумували всю нашу роботу за рік. Зараз буде проведено навчання для консультантів з цих шести ОТГ, а саме Романівської, Баранівської, Брусилівської, Бердичівської, Коростенської та Овруцької. Я буду навчати їх, як проводити тренінги на своїх точках, як комунікувати з ветеранами, як долати життєві перешкоди, з якими стикається цивільне населення, і як допомагати собі в першу чергу. Також ми презентуємо аптечку самодопомоги. Наша задача — охопити ще більше людей, оцінити їхні потреби у ментальному здоров'ї та створити карту надавачів послуг, щоб забезпечити наближення отримувачів до надавачів і навпаки», — розповіла Ірина Гладка.
Фото: Журнал Житомира
Центр ментального здоров’я планує співпрацю з іншими громадськими організаціями та відкриває свої двері для проведення різних заходів, що стосуються покращення ментального здоров’я громадян.
Раніше Журнал Житомира повідомляв, що у Житомирі офіційно відкрили Центр життєстійкості. Житомирян запрошують покращити ментальне здоров’я.
Фото: Журнал Житомира