12 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • У Житомирі презентували унікальну книгу про сексуальне насильство, пов’язане з війною

У Житомирі презентували унікальну книгу про сексуальне насильство, пов’язане з війною

  • Фото: ЖМР
  • 11 грудня, 2024 11:01

У Житомирі презентували унікальну книгу «Україна не мовчить. Хроніка протидії сексуальному насильству, пов’язаному із війною (2022–2024 рр.)».

Про це 10 грудня повідомляє пресслужба Житомирської міськради.

До книги увійшли 25 інтерв'ю з провідними міжнародними та національними експертами з питань сексуального насильства, пов'язаного з війною. Це не просто збірка історій, а свідчення злочинів, що залишають шрами на людських долях і нації в цілому.

Тут є і свідчення самих потерпілих від СНПК — жінок і чоловіків.

Йдеться і про те, яка допомога надається постраждалим від сексуального насильства, пов'язаного з війною, які держструктури та громадські організації та міжнародні донори до цього долучені.

"Сексуальне насильство, пов’язане з війною, — це воєнний злочин, що не має терміну давності. Це означає, що у будь-який момент жінка, чоловік, неповнолітні дівчинка чи хлопчик, які є потерпілими від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом, вправі заявити та розповісти про те, що вони пережили. Суб'єкти надання допомоги таким потерпілим мають бути готовими у будь-який момент надати належну допомогу", — говорить Наталія Тарасенко, голова Ради ГО "Центр рівних можливостей "Паритет". Вона і презентувала книгу.

Пані Наталія каже, найбільша кількість потерпілих від СНПК на сьогодні — в прихованому стані. Мовляв, люди, які потерпіли від цього виду насильства, бояться неоднозначного сприйняття в суспільстві. В Житомирській громаді офіційно зареєстрованих випадків звернень від постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, не зафіксовано. Однак це не означає, що їх немає. Важливо про цю тему говорити, а не мовчати і бути компетентно готовими надати фахову допомогу, коли люди будуть готові заявити про себе.

Книгу презентували під час засідання Міжвідомчої комісії з координації дій щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії домашньому насильству, дискримінації за ознакою статі та торгівлі людьми. Експерти наголошують: мовчання посилює травми, а підтримка — це вже перший крок до зцілення.

Ґендерно зумовлене та сексуальне насильство, пов'язане з війною, — злочин, який росія застосовує від самого початку збройної агресії проти України, — з 2014 року. Але саме з 2022-го про таку проблему почали говорити. Україна вже накопичила унікальний досвід протидії СНПК, яким можуть скористатися інші держави.

Цю сторінку війни не можна ігнорувати та замовчувати. Війна триває. Україна ж навчається перемагати на фронті людяності. Голос тих, хто не мовчить, — теж важлива зброя.

Книга є в друкованому варіанті та в електронному. Завантажити можна за покликанням.

 Її підготовлено та видано в межах проєкту "Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильств, пов'язаного з війною, який виконує Український Жіночий Фонд у партнерстві з громадською організацією "Ла Страда-Україна" та Асоціацією жінок- юристок України "ЮрФем" за підтримки Офісу віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату урядової уповноваженої з питань ґендерної політики та за фінансування Європейського Союзу.

Поділитись

Новини по темі: