У Коростені знову загострюється ситуація щодо «чорнобильських пенсій», а пенсіонери штурмують з самісінького ранку місцевий ЦНАП.
Відео від 13 січня надіслали читачі Журналу Житомира:
Що відбулося та причини занепокоєння людей
9 січня у Коростені відбулося чергове засідання робочої групи, яке присвячене питанням організації пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
"Під час засідання проголошено, що за січень буде проведено варифікацію, яка дозволить чітко визначити стан справ по кожному пенсіонеру, який сьогодні має статус потерпілого, ліквідатора чи учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Це допоможе забезпечити прозорість і точність нарахувань для всіх категорій громадян. Тому в січні доплати отримають громадяни, які відповідають таким критеріям: .Мають посвідчення потерпілого від аварії на ЧАЕС. .Не працюють. Не змінювали місця проживання з 1 січня 1993 року", - наголосили в Коростенській міськраді.
Варто зазначити, що згідно новою постановою, виплати надаватимуться не лише особам, які отримували за рішенням суду, а й усім, хто проживає з 1993 року або зареєстрований, має посвідчення постраждалого, тобто і ті люди, які не звертались до суду.
“Наша мета — забезпечити прозорість і справедливість виплат. Ми аналізуємо дані кількох державних реєстрів і робимо все, щоб ті, хто мають право на допомогу, отримали її. Якщо людина переміщувалася в зону після 2000 року, підстав для виплат немає. Ми також звернули увагу, і це є дуже важливо, що у нас в 90-тих роках відбувалася зміна паспортів, значна кількість людей не зможе перевірити чи підтвердити, що вона саме на 86-й, 93-й рік проживала в цій зоні. Тому ми підійшли дуже м’яко. Виплати будуть нараховані автоматично для тих, чиї дані підтверджуються реєстрами. Людям нічого додатково робити не потрібно. Більше того, будь-які документи, які люди будуть приносити, якщо у них не буде підтвердження в реєстрі даних, ці документи не будуть враховуватися. Це є дуже важливо, щоб усі розуміли. І якщо, наприклад, в пенсійному фонді треба, щоб був витяг, то якщо людина, проживаючи в місті Овручі чи в місті Коростені, змінила місце проживання з вулиці Васильківської на вулицю Шевченка, то фактично витягу тоді немає. Якщо людина з 1986 року по 1993 рік, не змінювалася своє місце проживання, такий витяг реально система може надати.” – наголосила заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак під час засідання.
Заступниця також додала, що нарахування виплат розпочнеться вже з наступного понеділка після завершення перевірки даних по містах України.
Натомість люди зазначають, що вийшли не просто так, адже реєстри раніше не працювали, тому потрібно в електронному варіанті оновлювати усі дані.
(Наразі очікуємо відповіді щодо ситуації поновлення довідок...)
Раніше повідомляли про голодування чорнобльців у Коростені.