10 серпня, 2022
Ми в соцмережах

У громаді на Житомирщині з'явився притулок для жертв домашнього насильства

  • Фото: facebook.com/vitaliy.bunechko
  • 7 липня, 2022 16:31

На Житомирщині в Курненській громаді відкрився притулок-шелтер для осіб, що постраждали від домашнього насильства. Це вже третій такий заклад, створений в нашій області за програмою дружини Президента Олени Зеленської, наголошують у Житомирській ОВА.

На створення шелтеру було виділено майже 300 тисяч гривень.

"Перша проблема, з якою стикаються жінки, які опинилися в ситуації насильства – це пошук безпечного місця проживання. З початком війни поліція частіше фіксує випадки домашнього насилля, та лише 10% скривджених звертаються до правоохоронців. Це трапляється тому, що жінки здебільшого не знають про такі притулки. Загалом шелтер – це звичайний й непомітний дім. Великий, затишний, зі зручними меблями та кімнатою для дітей. У притулках із жінками працюють психологи, бо потрапляють сюди не лише з фізичними травмами. Соціальні працівники допомагають жінкам, які пережили насилля, у всіх питаннях. Завдяки людському ставленню та психологічному зміцненню, жінки отримують сили розпочати життя спочатку", – розповів очільник військової адміністрації Віталій Бунечко.

У ОВА зазначають, що адреса шелтера не розголошується спеціально, адже конфіденційність дозволяє гарантувати безпеку постраждалих. 

Жити в притулку можна до трьох місяців та продовжений термін – до пів року. Щоб потрапити в притулок, постраждалій особі слід звернутись до представників поліції за номером 102, або до соціальних служб в громаді.

Поділитись

Новини по темі: