17 червня, 2024
Ми в соцмережах

Домашній пес покусав селян: у громаді на Житомирщині виявили випадок сказу та оголосили карантин

  • Фото: Олевська міськрада
  • 9 квітня, 2024 13:04

5 квітня надійшло екстренне повідомлення про нанесення покусів собакою громадянам села Жубровичі. В той же день на місце події виїхали спеціалісти Олевського відділу ЖОДЛВМ для встановлення обставин події та проведення епізоотичного розслідування.

Про це написала Олевська міська рада на офіційному сайті громади.

"У ході розслідування стало відомо, що на початку березня місяця 2024 року громадянка с. Жубровичі взяла собі на утримання собаку (кобеля) віком до 3–х місяців та залишила в під’їзді будинку для подальшого утримання. З її слів стало відомо, що в середині березня, в даний під’їзд будинку забігла лисиця, покусала цуценя (собаку) та зникла. Дана лисиця, вже неодноразово прибігала до підсобних приміщень (хлівів), які розташовані поруч з будинком, з метою знищення курей, що громадяни утримують в даних хлівах. 1 квітня, зі слів власниці, собака почав себе вести агресивно, з ротової порожнини спостерігалось виділення слинотечі, та наніс покуси чотирьом громадянам села", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що 4 квітня власник тварини застрелив та закопав даного пса.

Труп тварини (собаки) віком від 3 до 4 місяців, з підозрою на сказ, вилучено та відправлено для подальшого дослідження на сказ до Житомирської регіональної державної лабораторії ДПСС.

"5 квітня Житомирською регіональнаою державною лабораторією Держпродспоживслужби проведено дослідження головного мозку собаки, надiсланого Олевським вiддiлом ЖОДЛВМ та встановлено наступнi результати: 1 зразок головного мозку собаки за вiрусологiчними показниками на наявнiсть Bipycy сказу методом МФА- позитивно (Звіт про результати дослідження патологічного (біологічного матеріалу) No 001154 п.м./1/24 від 05.04.2024", - йдеться в заключенні.

8 квітня було проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії та прийнято Рішення No 1 від 08.04.2024 року «Про оголошення села Жубровичі Олевської міської територіальної громади неблагополучним пунктом щодо сказу тварин та накладання карантинних обмежень.” , а також затверджено План заходів по ліквідації сказу тварин в с. Жубровичі та загрозливій зоні в радіусі 10 кілометрів.

"На території неблагополучного пункту по сказу та 10- кілометровій загрозливій зоні ввести карантинні обмеження (Карантинні обмеження зі сказу скасовуються через 2 міс. з дня останнього випадку захворювання тварин на сказ за умови виконання всіх заходів, передбачених комплексним планом і діючою Інструкцією про заходи щодо боротьби зі сказом тварин.): 

  • Забороняється проведення виставок, виводок собак, котів, вивезення за межі неблагополучного пункту собак, котів і диких тварин.
  • Забороняється промисловий і ліцензійний відстріл диких тварин, їх відловлювання й вивезення.
  • Хворих і підозрілих у захворюванні на сказ непродуктивних тварин умертвляти (крім тих, що покусали людей). Трупи тварин забитих, загиблих або підозрілих у захворюванні спалювати разом з шкірою.
  • Тварин, які нанесли покуси людям або іншим тваринам утримувати ізольовано протягом 10 днів з наступним спостереженням спеціаліста ветеринарної медицини", - зазначається в рішенні.
Поділитись

Новини по темі: