19 травня, 2024
Ми в соцмережах

Штучні чи живі: які квіти обирають житомиряни для поминальних днів

  • Фото: Журнал Житомира
  • 6 травня, 2024 19:28

У Житомирі, на більшості торгових точок квітів, доступні різноманітні варіанти поминальної атрибутики: штучні рослини і букети та живі квіти, розсада та саджанці.

І це попри наполегливу рекомендацію екологів відмовитися від штучних квітів-вінків. Попит підтримує пропозицію. 

«Попит на штучні квіти є, особливо серед людей похилого віку. Вони звикли до наявності штучних квітів на кладовищі, а тому продовжують обирати цей варіант. Торік покупці частіше обирали розсаду, а у цьому році штучні квіти. Ціни теж трішки зросли, як порівняти з минулим роком», поділилася своїми спостереженнями продавчиня Оксана Данильчук. 

Живі квіти доступні в широкому ціновому діапазоні. Вартість на розсаду живих рослин становить від 25 до 100 гривень. За більш ексклюзивні види рослин, такі як саджанці хвойних дерев або рідкісні квітучі рослини, правлять ціну від 200 до 500 гривень.
У порівнянні з живими рослинами, штучні квіти є більш доступними з позиції вартості. Їхня цінова політика теж різноманітна: від варіантів по 12-15 гривень до дорожчих пропозицій, що коштують 250-500 гривень.

«Оскільки це торгова точка, то ми маємо КВЕД, який і дозволяє нам торгувати ними», додала Оксана.

Ми вирушили на міське кладовище, аби дізнатися думки людей щодо цього питання. Відповіді житомирян були різними, але більшість з них все ще не готові відмовитися від використання штучних квітів.

«Я обираю штучні квіти, тому що вони довше стоять та менше коштують», каже Оксана Павличенко.

«Зазвичай ми віддаємо перевагу живим квітам, але іноді встановлюємо штучні, оскільки не завжди маємо можливість постійно доглядати за ними. Живі рослини потребують більше уваги: вони швидко в’януть, вимагають поливу. Але я розумію, що треба вже поступово переходити до живих квітів», розповіла нам Ірина.

«Ми обираємо живі квіти. Вони мають більш привабливий вигляд та не шкодять довкіллю, а штучні кожен рік треба змінювати і це все перетворюється на сміття, яке просто потрапляє на смітник і там ще дуже довго розкладається», відповіла нам Марина.

«Мені рідко вдається відвідувати кладовище, тому я обираю штучні квіти. Живі квіти швидко в’януть, а потім згнивають, залишаючись лежати в такому стані», зазначає Євген.

«У зимовий період я віддаю перевагу штучним квітам, а весною та влітку живим. Мінус живих квітів у тому, що у таку спеку вода у квітниках застоюється та має неприємний запах», ділиться пані Марія.

Зазначимо, що на території кладовища розташовано чимало контейнерів для сміття, аби відвідувачі могли легко викинути відходи та забезпечити чистоту та охайність могил своїх рідних та на території цвинтаря загалом.

Державна екологічна інспекція Поліського округу закликала жителів Житомирщини використовувати екологічні альтернативи штучним квітам для вшанування пам’яті померлих. Це обґрунтовується тим, що штучні квіти, виготовлені з синтетичних матеріалів, які становлять загрозу для навколишнього середовища та здоров’я людей. Замість цього, інспекція рекомендує використовувати живі рослини та композиції з природних матеріалів, які не лише підсилять естетичний вигляд цвинтарів, а й не стануть джерелом забруднення довкілля. Наразі не існує нормативно-правового акту, що регулював би питання використання або заборону використання штучних квітів.

 

Поділитись

Новини по темі: