16 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Ремонт в квартирі: на що житомирянам потрібні дозволи та коли заборонено шуміти

Ремонт в квартирі: на що житомирянам потрібні дозволи та коли заборонено шуміти

  • Фото: Фото: Unsplash/Roselyn Tirado
  • 28 червня, 2023 18:00

Проведення ремонтних робіт в квартирі ускладнюється наявністю сусідів, оскільки це обмежує час роботи та можливості власника.

Журнал Житомира поспілкувався із юристом ГК «Premium Space», який розповів коли і які роботи законно проводити.

З котрої години можна починати ремонт

Будівельні, ремонтні та декоративні роботи в будні дні дозволяється проводити виключно з 08:00 і вони мають бути припинені до 21:00.

«Якщо будь-які гучні звуки будуть доноситися з квартири пізніше цього часу, сусіди мають право поскаржитися в поліцію на власника житла», — зазначає юрист.

Також власник помешкання повинен заздалегідь повідомити інших власників квартир будинку про проведення ремонтних робіт.

Варто зазначити, що згідно із Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», шум в квартирі не повинен перевищувати санітарних норм.


Фото: dom.ria.com

Який допустимий рівень шуму в квартирі в Україні

Під час проведення ремонтних робіт варто враховувати не лише час проведення, а й рівень шуму.

«Адже бувають ситуації, коли через сусідські двері нестерпно голосно чути свердління, стукіт або інший шум, а люди, що там проживають, і зовсім не вважають, що шумлять. Або ж навпаки, коли занадто чутливі сусіди скаржаться навіть на шепіт», — каже юрист «Premium Space».

Максимальний допустимий рівень шуму в житловому приміщенні, в тому числі багатоквартирному будинку в денний час становить 55 дБА, у нічний — 45 дБА від місця звідки він лунає.

Варто підкреслити, що існує ряд ситуацій, прописаних в законі, в яких поява шуму не є протиправною, наприклад:

  • екстрена робота служб порятунку під час аварій, лих, катастроф;
  • робота органів правозахисту, лікарів при нещасних випадках;
  • проведення заходів з пожежогасіння, порятунку життя людей і збереження майна;
  • термінові ремонтні роботи газопроводу або водопроводу з використанням спецтехніки;
  • джерелами шуму є механізми, що забезпечують життєдіяльність будівлі, і невідкладні заходи щодо мінімізації проникнення шуму в прилеглі житлові приміщення були зроблені.


Як виміряти та задокументувати підвищений рівень шуму 

«Визначити і зафіксувати рівень шуму може фахівець державної або приватної санітарно-епідеміологічної служби. Процедура виміру робиться за допомогою спеціального приладу - шумоміра», — зазначає спеціаліст.

За результатами експертизи складається юридичний документ, який є основою для призначення штрафу правопорушникові. Вимірювання проводяться не звідти, де знаходиться джерело гучних звуків, а звідки надходить скарга.


Фото: brom.ua

Ремонт у вихідні та свята

Закон забороняє проведення гучних ремонтних робіт у квартирі протягом цілої доби вихідного чи святкового дня. Разом з тим, за згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.

Це регулюється Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»


На які будівельні та ремонтні роботи потрібен дозвіл

До елементів перепланування жилих приміщень належать:

  • перенесення і розбирання перегородок;
  • перенесення і влаштування дверних прорізів;
  • улаштування і переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків.


До переобладнання належить:

  • улаштування в окремих квартирах багатоквартирних будинків індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання;
  • перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів;
  • влаштування і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.


Переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу відповідно до законодавства.

«Водночас, роботи з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення, а також нежилого будинку, будівлі, споруди, приміщення в них, виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію», — зазначає юрист.

Дозволи потрібні на ті ремонтні роботи, які стосуються опорних стін будинку або інженерних систем загального користування: водопровід, електрика, вентиляція, газ.

Для проведення таких змін потрібно отримати технічні умови, розробити проєкт реконструкції, отримати дозвіл, а потім знову вводити житло в експлуатацію. 

Згідно із Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року № 76лише після виконання всіх цих кроків можна буде оформити новий техпаспорт і внести зміни в державний реєстр майнових прав.


Фото: fidelit-stroy.kh.ua

Яку відповідальність несе порушник

До порушників громадського порядку можуть бути застосовані покарання, передбачені ст. 182 КУпАП. За порушення вимог закону та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шуму і дотримання тиші до винних осіб може бути застосоване покарання у вигляді попередження або штрафу в розмірі від 85 до 255 гривень.

Якщо сусідом-порушником є підприємець або фірма, організація, підприємство, компанія, то розмір штрафу за перше порушення складає від 255 до 510 гривень.

За проведення робіт без дозволу передбачена відповідальність відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 1360 грн).


Фото: Unsplash/Roselyn Tirado

 

Раніше ЖЖ розповідав про те, як зробити гарний бюджетний ремонт.

Поділитись

Новини по темі: