15 січня, 2025
Ми в соцмережах

Як зробити бюджетний, проте гожий ремонт: дієві поради

  • Фото: ілюстративне
  • 24 лютого, 2023 16:57

Ціни на будівельні матеріали не припиняють дивувати зростанням, а закінчити ремонтні роботи в квартирі чи будинку необхідно? В такому випадку варто керуватись порадами, які допоможуть при мінімальних фінансових витратах створити затишний та комфортний простір вдома.

Журнал Житомира зібрав кілька порад бюджетного ремонту, які в цьому допоможуть.

Створення чіткого плану ремонту

Варто досконало опрацювати план інтерʼєру, розташування перегородок, розеток, меблів, побутових предметів. Краще за все скористатись спеціальною програмою. Чітке усвідомлення потрібної кількості матеріалів дозволить скласти кошторис, що допоможе уникнути зайвих витрат. Багато хто зіштовхувався з проблемою залишку будівельних та оздоблювальних матеріалів по завершенню ремонту. А це — також кошти. Більше того, маючи чіткий план, власник квартири не буде відволікатись на непотрібні товари і витрачати на них фінанси.

 

Фото: 5Dom

Відмова від дорогого стилю

Краще зупинити свій вибір на простих і доступних стилях інтерʼєру: лофт, скандинавський, мінімалізм, гранж, екостиль. Не варто орієнтуватись на: класику, ампір, бароко чи рококо, арт-деко, хай-тек тощо. До прикладу, у скандинавському стилі виконуються прості оздоблювальні роботи та використовується мінімальнa кількість меблів.

 

Фото: Вікна

Фото: Anastase Maragos

Фото: Kolorit

Фото: Студія Петра Голика

Фото: Homester

Сувора послідовність робіт

Виконання робіт у чіткій послідовності допоможе уникнути псування результатів попередніх робіт та оптимізує процес їх виконання: 

1. Демонтаж

2. Установка перегородок (за потреби)

3. Стяжка підлоги

4. Монтаж вікон

5. Встановлення електропроводки

6. Оздоблення стель

7. Оздоблення стін

8. Укладання підлоги

9. Монтаж дверей.

Відмова від непотрібних процесів

Далі варто подумати, від яких ремонтних робіт можна відмовитись. До прикладу, за наявності на підлозі старого паркету, його можна просто пофарбувати та стилізувати під обраний інтерʼєр. Також не завжди актуальне вирівнювання стін. До прикладу, у стилі лофт чи скандинавському їх можна залишити у первозданному вигляді. Стеля також не завжди потребує проведення певних робіт. Після виключення зі списку робіт непотрібних процесів, загальна сума витрат на ремонт значно знизиться.

 

Фото: Побудовано

Моніторинг цін та знижок

За наявності потрібної суми на проведення певного етапу ремонту чи всіх робіт, не потрібно одразу йти в перший ліпший магазин для закупівлі матеріалів. Слід проаналізувати цінову політику магазинів, перевірити наявність вигідних пропозицій, знижок, акцій. Лише після цього, обравши найвигідніший варіант, можна відправлятись за покупками.

Реставрація 

Не варто одразу відмовлятись від старих меблів чи матеріалів. Їх можна реставрувати, адаптувавши під новий стиль квартири/будинку. В мережі інтернет міститься безліч порад та навіть відеоуроків з реставрації старих меблів чи повторного використання матеріалів. Навіть стару ванну можна покрити шаром акрилу, сховавши утворені пошкодження.

 

Фото: The Village Україна

Фото: dulon.com.ua

 

Пошук бюджетних аналогів

Можна відмовитись від купівлі паркету, натомість придбавши вінілову підлогу, яка, до то ж,більш стійка до негативного впливу зовнішніх чинників. Натуральне дерево можна замінити ДСП чи МДФ. За можливості, краще не обирати найдешевший варіант. Заміною керамограніту може стати звичайний кахель. 

Натяжні стелі

За рекомендаціями професіоналів, при бажанні зекономити кошти на оздобленні стель, краще обрати натяжні стелі. Це економно, швидко, практично та естетично.

 

Фото: SuperSteli

Самостійне виконання процесів

Робота майстрів сьогодні також коштує чималих грошей. Отож, деякі роботи точно можна виконати самостійно. Звичайно, мало хто зможе своїми силами встановити систему електроенергії, опалення чи нову каналізацію, проте пофарбувати стіни, покласти плитку у ванній кімнаті, поклеїти шпалери, здійснити демонтаж та вивіз сміття однозначно можна самостійно. Це допоможе зекономити чималу суму коштів.

Бюджетний ремонт ванної кімнати

Це приміщення потребує ледь не найбільших витрат, оскільки сантехніка дуже дороговартісна. Виконуючи оздоблювальні роботи, не обовʼязково класти плитку на всю поверхню стіни чи підлоги. В так званих «мокрих» зонах (ванна, умивальник, підлога) не варто відмовлятись від плитки, а от решту можна просто пофарбувати. Також можна використати вологостійку фарбу.

 

Фото: Архидея

На чому точно не варто економити

Не варто намагатись максимально урізати бюджет на:

  • Інженерні системи (проводка, опалення, водопровід, вентиляція, каналізація);
  • Вікна та двері. В такому випадку знизиться звуко-, теплоізоляція та безпека приміщення;
  • Будівельна бригада. Краще один раз заплатити кошти за якісне виконання робіт, аніж найняти найдоступніших працівників, згодом про це дуже жалкуючи.
Поділитись

Новини по темі: